Спеціальні потреби

Все менше американців закінчують вузи


Рівень закінчення вищих навчальних закладів серед американських студентів впав із першого місця у світі, на якому США перебували 30 років тому, на 12-те місце. Зараз лише 40 відсотків студентів бакалаврату досягають 4-го курсу і отримують диплом. Така ситуація викликає чимало занепокоєння не лише серед освітян, а і на вищих щаблях влади. У зв’язку з цим Барак Обама оголосив амбітний план щодо підвищення освітніх стандартів американців.

Президент Обама оприлюднив цю ініціативу у промові перед студентами Техаського університету в місті Остін:

«Лише впродовж одного покоління ми скотилися з 1 на 12 місце у світі за рівнем закінчення вищої освіти».

Обігнали США - такі країни, як Канада, Північна Корея, Росія та Японія. Міністр освіти США Арне Данкен говорить:

«Ми стали занадто самозадоволені. Інші країни, я думаю, працювали більше, інвестували в освіту. Вони серйозніше до цього підішли».

Президент Обама поставив перед країною амбіційне завдання – протягом наступних 10 років підняти відсоток студентів, які закінчують вищі навчальні заклади, з 40 до 60. Це означатиме додаткових 8 мільйонів випускників до 2020 року. Президент Барак Обама говорить:

«Ми зможемо повернути пальму першості. Досягнення освіти світового класу для кожного є найважливішим завданням».

Обама каже, що ці інвестиції також необхідні, аби країна не втратила першості у світовій економіці:

«Освіта – це економічне питання. Ми абсолютно переконані, що ті країни, де і освіта є кращою, ніж у нас сьогодні, переможуть нас в економічній конкуренції завтра».

Деякі експерти кажуть, що американцям варто турбуватися в першу чергу не про якість вищих навчальних закладів, а про якість середніх шкіл. Рік Гесс із Американського інституту підприємництва каже:

«Велика кількість випускників шкіл потребують додаткової допомоги у коледжі – у читанні, математиці та в інших предметах – бо вони отримують недостатню підготовку в школах».

Аби вирішити цю проблему президент Обама оголосив про намір запровадити в усіх школах США єдині освітні стандарти. До того ж він хоче, аби більше молоді йшло вчитися до університетів та коледжів. Цьому має зарадити збільшення фінансової допомоги на навчання та дешевші студентські позики. У Міністерстві освіти обговорюються і інші заходи покращити освіту у США, серед яких збільшення тривалості навчального року та збільшення кількості нових вчителів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG