Спеціальні потреби

Лікарі продовжують боротьбу за життя Ґабріел Ґиффордс


Під час своєї промови на поминальній церемонії у Тусоні Барак Обама зазначив, що Ґабріел Ґиффордс після його відвідин вперше відкрила очі. Втім, попри оптимістичний поступ, лікарі кажуть, що небезпека для життя Ґиффордс ще не минула.

Більшість людей, після кульового поранення в голову з близької відстані, не виживає. Однак конгресмену Ґабліел Ґиффордс дивом вдалося врятувати. Одна з причин – швидка реакція медиків. Менш ніж через 40 хвилин після поранення вона була на операційному столі.

Голова травматологічного відділення лікарні Аризонського університету Пітер Рі каже, що хоч Ґиффордс не розмовляє, він знає, що вона при свідомості:

«Більшість людей помирає від таких кульових поранень. Ті, хто залишаються в живих рідко коли можуть реагувати на те, що відбувається довкола них. А у випадку з Ґиффордс, коли ви просите її стиснути руку, вона стискає. Коли просити відпустити – відпускає. Так, вона думає і реагує».

Нейрохірург з Вашингтонської клініки Джонатан Слоткін каже, що команда медиків спрацювала блискуче:

«Проаналізувавши цю ситуацію, я побачив, що медики, які надавали їй допомогу, виконали все як по книжці – на п’ятірку з плюсом.

Він додає, що дуже важливо діяти швидко і зняти частину черепа під час операції:

«Майже кожна частина тіла має місце, куди може розширюватися набряк. Але мозок з усіх боків обмежений черепом. Тому однією із цілей операції є створення простору, куди уражена частина мозку почне розпухати».

Під час прес-конференції лікарі Ґиффордс також повідомили, що зменшили своїй пацієнтці дозу знеболювального. Водночас один із команди медиків – Майкл Лемол додає, що наступних кілька днів вирішальним буде питання, чи зможе пацієнтка дихати самостійно:

«Ми чекаємо, коли вона прокинеться і почне комунікувати з нами. Тоді ми зможемо від’єднати дихальну трубку».

Поки Ґиффордс дихає через трубку, високою залишається загроза розвитку пневмонії. Саме тому лікарі кажуть, що попри стабільний стан, смертельне небезпека для життя Ґабріел Ґиффордс все ще залишається.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG