Спеціальні потреби

Ахмед Ґілані засуджений до довічного ув’язнення


Перший в’язень Ґвантанамо, справа якого слухалася у цивільному суді, отримав вирок. Суддя міського суду Нью-Йорку Льюїс Каплен виніс Ахмеду Халфану Ґілані вирок: довічне ув’язнення та виплата тридцяти трьох мільйонів доларів відшкодування родичам жертв терактів. Від останнього слова після виголошення вироку Ґілані відмовився.

У листопаді минулого року суд присяжних визнав його винним у змові з метою організації вибухів американських посольств у Кенії та Танзанії у 1999-му році, у результаті яких загинуло двісті двадцять чотири людини, включно з дванадцятьма громадянами США. Утім, присяжні виправдали Ґілані за іншими двісті вісімдесятьма пунктами звинувачення.

Адвокат Ґілані, Пітер Кіхано, закликав суддю взяти до уваги тортури, яким був підданий його клієнт. Також, каже він, засуджений співпрацював з ЦРУ і надав агентам цінну інформацію. Але це на рішення судді не вплинуло. Каплен заявив, що Ґілані може вимагати відшкодування за тортури в окремому судовому позові.

Адвокат каже, що буде подавати апеляцію на рішення судді. Він наполягає, що його клієнт не знав, з якою метою купуються вантажівка та вибухівка. До того ж право Ґілані на швидкий розгляд справи було порушено, оскільки він утримувався в ув’язненні протягом п’яти років ще до початку слухань.

«Він відчуває великий сум через те, що був залучений до справи, яка призвела до трагедії. Але із самого початку він стверджував, що не знав, що його дії призведуть до вибухів у посольствах», - каже Пітер Кіхано.

Ґілані був заарештований в Пакистані у дві тисячі четвертому році. Два роки він перебував під арештом ЦРУ, після чого до 2009 року утримувався у військовій в’язниці Ґвантанамо на Кубі.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG