Спеціальні потреби

Bellingcat: ФСБ суперечить собі ж у заявах про інцидент у Чорному морі


Розвідувальна компанія Bellingcat провела аналіз даних оприлюднених як Україною, так і Росією, стосовно інциденту в Чорному морі, що завершився захопленням Росією українських кораблів та моряків і став першим випадком, коли російські збройні сили відкрито атакували українські збройні сили.

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер відзначив один з висновків аналізу, а саме те, що стрілянина «найімовірніше відбулась у міжнародних водах».

Компанія провела детальний аналіз всіх джерел інформації у відкритому доступі і відновила хронологію подій 25 листопада.

Розбіжності у заявах України та Росії стосувались того, чи відбувся інцидент у берегових водах біля Криму, чи в міжнародних водах. Варто відзначити, що після незаконної анексії Криму Росією, Росія вважає ці берегові води своїми. Однак, Україна та більшість міжнародної спільноти не визнають незаконну анексію Криму і, відповідно, прав Росі на ці води.

В Bellingcat окремо наголосили на даних, які оприлюднило російське ФСБ з детальним описом подій, включаючи ряд географічних координат.

ФСБ заявляє, що перше перехоплення та попереджувальні постріли, а також постлріли по «Бердянську» відбулись у «територіальних водах Росії». Однак, це не відповідає географічним даним, які вони самі і оприлюднили.

На жаль, відзначають розслідувачі, дані оприлюднені українською стороною не є надто докладними і не дозволяють зробити чіткий висновок про те, чи відбувся інцидент в міжнародних водах. В Bellingcat закликали Україну оприлюднити більш точні географічні дані інциденту.

На основі аналізу відкритих даних, розслідувачі дійшли наступних висновків:

  • На основі відео, географічні дані якого встановлено, українські кораблі справді входили до вод, на які заявляє права Росія як біля Криму, так і в Керченській протоці. Україна заявляє, що має таке право в Керченській протоці згідно до угоди від 2003 року, а також не визнає незаконну анексію Криму.
  • Можна стверджувати, що український човен «Яні Капу» навмисно таранили щонайменше чотири рази протягом щонайменше години.
  • На основі інформації російського ФСБ, яке, як видається, суперечить само собі, стрілянина по «Бердянську» найімовірніше відбулась в міжнародних водах

Дивіться також: ​Як в очах європейців перетворити Україну з тягаря на цінність для енергобезпеки Європи - Едвард Чау

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG