Спеціальні потреби

Фінляндія відмовилася гарантувати безпеку країн Балтії


Саулі Нііністьо
Саулі Нііністьо

Президент Саулі Нііністьо заявив, що Гельсінкі «не в стані давати іншим гарантії безпеки, коли країна сама їх навіть не має».

Фінляндія не в змозі допомогти в обороні своїх сусідів і партнерів по ЄС Естонії, Латвії та Литві, якщо виникне така необхідність, заявив президент країни Саулі Нііністьо.

Президент заявив про це, виступаючи перед групою фінських дипломатів на тлі зростання регіональної напруженості у зв'язку з кризою в Україні.

«Ми регулярно чуємо думки, що Фінляндія може взяти на себе часткову відповідальність за захист Балтії, - сказав Нііністьо. - Фінляндія не в змозі пропонувати іншим гарантії безпеки, яких сама не має».

Три країни Балтії, які були під контролем Москви до 1991 року, вкрай стривожені після того, як минулого року Росія анексувала Кримський півострів.

На відміну від своїх сусідів у Балтійському регіоні, Фінляндія, що має довгий кордон з Росією, не є членом НАТО, хоча Альянс зберігає для неї двері відкритими.

Саулі Нііністьо заявив, що кордон Фінляндії з Росією довший, ніж кордони з РФ усіх країн НАТО. «Якщо країна з населенням трохи більше п’яти мільйонів сама відповідає за свою оборону - це вже достатня відповідальність», - сказав він.

Фінляндія намагається підтримувати нормальні взаємини з сусідньою Росією із закінчення Другої світової війни і останнім часом спостерігає посилення російської військової активності в районі Балтійського моря.

Але посилення напруженості в регіоні не підштовхнуло фінів до вступу в НАТО. Останні опитування показують, що більшість мешканців країни виступають проти цього.

Нііністьо зазначив, що Фінляндія може і надалі розвивати оборонне співробітництво з західним сусідом Швецією та через партнерство з НАТО.

Дивіться також: Росія спробує почати відкриту війну - командир Грузинського легіону

Росія спробує почати відкриту війну - командир Грузинського легіону. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:00 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG