Спеціальні потреби

Держдеп: «Вироки Сенцову і Кольченку – очевидне зловживання судовою системою»


Олег Сенцов і Олександр Кольченко
Олег Сенцов і Олександр Кольченко

Заява представника Державного департаменту США Джона Кірбі
25 серпня 2015

Засудження Олега Сенцова і Олександра Кольченка

Сполучені Штати рішуче засуджують вироки, винесені сьогодні російським військовим судом, відомому українському режисеру Олегу Сенцову і активісту Олександру Кольченку до 20 і 10 років ув’язнення відповідно, на безпідставі звинувачення у змові для здійснення терактів та іншої підривної діяльності в окупованому Росією Криму.

Це очевидне зловживання судовою системою. Обидва українці були викрадені на території України, перевезені та запроторені у в’язницю в Росії, і їх зробили російськими громадянами проти їхньої волі. Вони повідомили про зловживання з боку російської влади, які також обмежували їх доступ до адвокатів, сім’ї та інших осіб, хоча вони перебували у в’язниці більше року. Органи влади вдалися до заходів проти панів Сенцова і Кольченка через їхню опозицію до спроби Росії анексувати Крим.

Сполучені Штати підтримують тих, кого переслідують за користування правом на свободу слова і участь у мирній акції протесту. Ми знову закликаємо Російську Федерацію дотримуватися зобов’язань, прийнятих при підписанні Мінських угод, і негайно звільнити Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Надію Савченко та всіх інших, що залишаються заручниками, - йдеться у заяві речника Державного департаменту США Джона Кірбі у зв’язку із винесеними у вівторок російським військовим судом вироками Олегу Сенцову і Олександру Кольченку.

XS
SM
MD
LG