Спеціальні потреби

У Росії суд засудив Сенцова до 20 років суворого режиму, Кольченка – до 10 років


Олег Сенцов і Олександр Кольченко у відповідь на запитання судді, чи зрозумілий їм вирок, заспівали Гімн України.

Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону виніс обвинувальний вирок щодо українського режисера Олега Сенцова, якого російські спецслужби заарештували влітку 2014 за звинуваченням у підготовці терактів у Криму.

Суддя заявив, що «за сукупністю злочинів Сенцов засуджений до 20 років колонії суворого режиму». Суддя також визнав Олега Сенцова винним «у створенні терористичного співтовариства і керівництві ним, двох терористичних актах і організації ще одного теракту, замаху на придбання вибухових пристроїв, незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів організованою групою».

Другий підсудний, Олександр Кольченко, визнаний російським судом винним «в участі у терористичному співтоваристві, співучасті в терористичному акті». Йому винесено вирок до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму.

Олег Сенцов і Олександр Кольченко у відповідь на запитання судді, чи зрозумілий їм вирок, заспівали Гімн України.

Сам український режисер говорить про те, що справа проти нього та Олександра Кольченко повністю сфабрикована. Таку думку поділяють численні правозахисники та громадські діячі в Росії і за її межами.

У ході процесу Олег Сенцов заявив, що його викрали російські спецслужби в Криму в травні 2014 року, після того, як він висловив своє неприйняття російської окупації півострова. На захист колеги напередодні винесення вироків виступили багато російських та європейських режисерів.

Адвокати Сенцова й Кольченка планують оскаржити вироки, які вже засудили президент Петро Порошенко і Міністерство закордонних справ України.

«Рішуче засуджую судовий фарс в Росії, який завершився сьогодні тюремним вироком для Сенцова і Кольченка. Ганебне рішення», – написав посол США в Україні Джеффрі Пайєтт на своїй сторінці у Twitter.

Дивіться також: Українська громада Вашингтона відзначила День Незалежності

День Незалежності України - це день Свободи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

XS
SM
MD
LG