Спеціальні потреби

Обшук у Трампа стосувався можливого порушення закону про шпигунство 


Фото: Повідомлення Міністерства юстиції США для суду про те, що колишній президент США Дональд Трамп не заперечував проти надання доступу до ордеру на обшук
Фото: Повідомлення Міністерства юстиції США для суду про те, що колишній президент США Дональд Трамп не заперечував проти надання доступу до ордеру на обшук

Міністерство юстиції США розслідує дії колишнього президента Дональда Трампа в ключі можливих порушень Закону про шпигунство та інших порушень, після того, як на початку цього тижня Федеральне бюро розслідувань вилучило 11 пакетів секретних документів у його будинку у Флориді, Мар-а-Лаго.

Окружний суд Південного округу Флориди у США в п’ятницю оприлюднив ордер на обшук, у якому визначено три федеральні злочини, які Міністерство юстиції розслідує в контексті дій Трампа: порушення Закону про шпигунство, перешкоджання правосуддю та злочинне поводження з державними документами.

Наразі нікому не висунули звинувачення.

Розписка видана під час обшуку показала, що агенти ФБР вилучили понад 20 ящиків документів, деякі з яких мали гриф «цілком таємно», «секретно» та «конфіденційно», а також «Потенційний президентський архів», «Різні секретні документи», фотографії та рукописні нотатки.

Будівля федерального суду, серпень 2022 року, Вест Палм Біч, Флорида
Будівля федерального суду, серпень 2022 року, Вест Палм Біч, Флорида

Згідно з ордером, обшук проводили в офісі Трампа, «усіх складських приміщеннях та інших кімнатах всередині приміщень, які використовувалися або доступні для використання» Трампом і його співробітниками, і «в яких могли бути ящики або документи , включно з усіма спорудами чи будівлями в маєтку».

Обшук особисто схвалив генеральний прокурор Меррік Гарленд, який у четвер заявив, що Міністерство юстиції «не приймає таке рішення легковажно» і, де це можливо, «шукатиме менш інтрузивних засобів» замість обшуку та звужуватиме масштаб будь-якого розпочатого пошуку".

Trump Investigated for Possible Violation of Espionage Act
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Закон про шпигунство

Закон про шпигунство 1917 року забороняє отримувати інформацію, записувати зображення чи копіювати описи будь-якої інформації, що стосується національної оборони, якщо є підстави вважати, що ця інформація може бути використана для шкоди Сполученим Штатам або на користь будь-якої іноземної держави.

Цей закон виходить за рамки «шпигунської» діяльності та включає злочини, пов’язані з неправильним поводженням із секретними матеріалами.

Незалежно від того, чи опиниться Трамп під загрозою кримінального переслідування, ця справа вже завдає шкоди національній безпеці, сказав дослідник Джорджтаунського університету Пол Р. Піллар, який 28 років працював у Центральному розвідувальному управлінні.

«Деякі розвідки негайно подумають про те, як це використати», — сказав Піллар Голосу Америки.

Навіть тепер, коли документи перебувають у ФБР, сказав Піллар, ймовірно, деякі особи мали доступ до них і тепер стали потенційними цілями вербування для джерел іноземної розвідки.

Маєток колишнього президента США Джональда Трампа Ма-а-Лаго, серпень 2022 року, Палм Біч, Флорида
Маєток колишнього президента США Джональда Трампа Ма-а-Лаго, серпень 2022 року, Палм Біч, Флорида

Через такі порушення, за словами Піллара, розвідувальні служби США повинні будуть зменшити «можливу шкоду джерелам і методам розвідки», зокрема людським джерелам розвідки, таким як інформатори, які тепер можуть опинитися в небезпеці через те, що їх особистість може бути виявлена.

Іноземні уряди також перевірятимуть, чи може будь-який із матеріалів бути для них незручним або шкідливим. На одному з документів, вилучених із дому Трампа, було написано «Інформація: президент Франції».

Реакція Трампа

Трамп у відповідь безпідставно звинуватив колишнього президента Барака Обаму, що той, буцімто залишив собі секретні документи після відходу з посади.

«Президент Барак Хусейн Обама зберігав 33 мільйони сторінок документів, більшість із яких засекречені, — написав Трамп у заяві. - Скільки з них стосувалися ядерної зброї? Кажуть, багато!»

Національний архів негайно опублікував заяву, яка спростовує це, заявивши, що вони «взяли на себе виключну юридичну та фізичну опіку» над президентськими документами Обами після того, як він залишив посаду.

Безпрецедентний крок від ФБР і Міністерства юстиції спонукали найближчих союзників колишнього президента до критики адміністрації Байдена.

“Республіканці Палати представників віддані негайному нагляду, притягненню до відповідальності та повному розслідуванню, щоб забезпечити необхідну прозорість і відповісти американському народу щодо використання Джо Байденом та його адміністрацією Міністерства юстиції та ФБР проти його політичного опонента», – заявила республіканка Еліз Стефанік, конгресвумен з Нью-Йорка.

«Президент Дональд Трамп є найвірогіднішим політичним опонентом Джо Байдена у 2024 році, а до важливих проміжних виборів залишилося менше 100 днів», - сказала вона.

Джефф Селдін також працював над цією статтею.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG