Спеціальні потреби

Ексклюзив: Новий пакет допомоги Україні обсягом 150$ млн США можуть оголосити в середу


Архівне фото: український військовий з гаубицею M777, яку поставили США. Як стало відомо Голосу Америки, США виділять Україні до 150 млн доларів додаткової допомоги вже 25 жовтня 2023 року
Архівне фото: український військовий з гаубицею M777, яку поставили США. Як стало відомо Голосу Америки, США виділять Україні до 150 млн доларів додаткової допомоги вже 25 жовтня 2023 року

Сполучені Штати виділять до 150 мільйонів доларів додаткової військової допомоги Україні в пакеті, який можуть оголосити вже в середу, повідомили Голосу Америки троє американських посадовців.

Тиждень тому Україна застосувала новітню зброю зі Сполучених Штатів, щоб завдати ударів по російських військових цілях на окупованих територіях східної України.

Пакет містить додаткові ракет GMLRS для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS), боєприпаси для національної вдосконаленої зенітно-ракетної системи (NASAMS), протитанкові ракети TOW, ракети AIM-9 Sidewinder і 155-мм снаряди, згідно з інформацією двох посадовців США, які говорили з Голосом Америки на умовах анонімності, через те, що пакет ще не оголошено.

Запаси 155-мм снарядів останніми днями викликали занепокоєння, оскільки партнери США – Україна та Ізраїль – потребують їх для ведення бойових дій, Україна - проти вторгнення Росії, Ізраїль – проти палестинського угруповання бойовиків ХАМАС, яке вбило сотні ізраїльтян і викрало десятки інших під час теракту 7 жовтня.

Вашингтон заявив, що здатний забезпечити військові потреби Тель-Авіва та Києва. Раніше в цьому році США вилучили близько 155-мм снарядів зі своїх військових запасів в Ізраїлі, щоб поповнити запаси США в Європі, але після 7 жовтня більшість цих снарядів було перенаправлено назад до Ізраїлю, щоб надати їх Армії оборони, за словами високопосадовця Міноборони США.

“155-мм снаряди – те, що співпадає для обох країн. Але це єдина площина, де потреби співпадають. І за нашою оцінкою ми не матимемо проблем, щоб постачати це озброєння обом країнам”, – заявив прессекретар Пентагону Пет Райдер.

Україна запустила ATACMS проти російських військ минулого тижня після того, як Сполучені Штати таємно надали Україні невелику кількість балістичних ракет великої дальності.

ATACMS, надані Україні, мають максимальну дальність близько 170 кілометрів (106 миль), що майже вдвічі більше, ніж інші артилерійські ракети HIMARS в українському арсеналі, і дозволили Україні вразити цілі глибше по контрольованій Росією території.

Минулого тижня Україна заявила, що знищила щонайменше дев'ять російських вертольотів, зенітну установку та склад боєприпасів у Бердянську та Луганську під час атак із ймовірним застосуванням ATACMS.

"Наші домовленості з президентом Байденом виконуються. Виконуються дуже влучно – «атакамси» себе показали", - заявив президент України Володимир Зеленський після атак.

Пакет, який очікується в середу - вже 49-ий випадок використання президентських повноважень переспрямувати зброю із запасів США українському війську.

З початку неспровокованого вторгнення Росії в лютому 2022 року США надали Україні допомогу в сфері безпеки на суму близько 44 мільярдів доларів.

Пентагон все ще має близько 5 мільярдів доларів, схвалених Конгресом, для військової допомоги Україні після того, як Пентагон виявив у червні, що він переоцінив вартість зброї, поставленої в Україну, приблизно на 6 мільярдів доларів.

Розраховуючи кошториси свого пакету допомоги, Міністерство оборони враховувало витрати на заміну озброєння, наданого Україні, тоді як воно мало врахувати фактичну вартість надісланих систем, повідомили Голосу Америки офіційні особи про помилку.

Пентагон продовжує використовувати свій арсенал для допомоги, в той час, як Конгрес виключив нову допомогу Україні із законопроєкту про тимчасові витрати, прийнятому минулого місяця, щоб запобігти частковій призупинці роботи уряду.

Невдовзі після ухвалення законопроєкту про тимчасові витрати Палата представників усунула спікера Палати представників Кевіна Маккарті з посади спікера. Палата ще має проголосувати за нового спікера, і нова допомога Україні може залежати від того, кого буде обрано.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG