Спеціальні потреби

В Єгипті відбулися масові антиурядові протести


Поліцейські водомети в дії під час протесту в Каїрі
Поліцейські водомети в дії під час протесту в Каїрі

У п’ятницю, після молитовних зібрань, десятки тисяч єгиптян вийшли на вулиці Каїра, закликаючи до покладення краю 30-річному правлінню президента Госні Мубарака.

Сили безпеки застосували сльозогінний газ і гумові кулі в центральному районі столиці, де відбулися найбільші протести. На вулиці виїхали поліцейські машини з водометами й урядові сили намагалися розігнати натовпи.

Незадовго до півночі по всій країні закрито доступ до Інтернету, який був головним джерелом інформації для активістів опозиції. Також вимкнуто зв’язок SMS на мобільних телефонах. Телефонна компанія повідомила, що єгипетський уряд наказав усім телефонним операторам припинити зв’язок у деяких районах країни.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав керівництво Єгипту та єгипетський народ не дозволити поглиблення насильства. Він сказав, що світові лідери повинні вбачати в протестах шанс ознайомитися з «легітимними вимогами» свого народу.

Раніше найбільше в Єгипті опозиційне угруповання, заборонене Мусульманське братство, повідомило, що під час рейдів заарештовано щонайменше п’ятьох його високопоставлених лідерів і п’ятьох колишніх членів парламенту.

Мусульманське братство заявило, що воно приєднається до протестів, але що це не воно влаштувало протести, які очолені молодими людьми, незадоволеними з приводу низького життєвого стандарту та авторитарного правління.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG