Спеціальні потреби

Республіканці зробили перший крок до скасування медичної реформи


Палата представників, де більшість перейшла у руки республіканців проголосувала за відміну закону про реформу системи охорони здоров’я США. Відміна медичної реформи була однією з основних передвиборчих обіцянок кандидатів від Республіканської партії на виборах у Конгрес минулого листопада. Здобувши більшість у Палаті представників, республіканці швидко виконали обіцянку.

Рішення однопартійців пояснив лідер республіканської більшості у Палаті представників Ерік Кантор: «Ми вважаємо, що цей закон погано вплине на економіку. Тому ми запропонуємо альтернативний і кращий шлях для американського народу».

Експерти називають голосування в Палаті представників радше символічним актом. Оскільки Сенат, де більшість – досі у руках демократів, навряд чи проголосує за відміну цього закону. А президент Обама, для якого реформа системи охорони здоров’я є пріоритетною частиною його політики, обов’язково скористається правом вето, якщо відміна закону все-таки пройде через Сенат. Втім республіканці також мають деякі додаткові важелі впливу на процес.

Пояснює професор економіки Брюс Кейн: »Відміна закону в цілому – це радше символічний крок. Але цілеспрямована відміна певних ключових частин цього закону – це реальна загроза, яку демократам доведеться долати у наступні два роки».

Аналітики передбачають, що республіканці виділять у законі основні чи найбільш непопулярні частини і зроблять все, щоб обрізати для них фінансування. Без цих частин, закон в цілому не зможе функціонувати. А після чергових виборів через два роки, Республіканська партія розраховує здобути більшість ще у Сенаті і, можливо, відібрати у демократів Білий дім. Тоді їх нічого не зупинить від того, щоб остаточно відмінити реформу системи охорони здоров’я, яку проштовхнули демократи.

Далекоглядні плани республіканців озвучила одна з лідерів Руху Чаювання конгресмен Мішель Бакмен:

«Ми не зупинимось, поки не знімемо цього президента і не оберемо нового, який відмінить цей закон. Не зупинимось, поки не змінимо цей Сенат, і не оберемо новий, який прислухається до бажання людей і скасує цю непопулярну реформу».

Відповідно до останнього опитування громадської думки, проведеного телеканалом ABC виданням «Вашингтон Пост», лише 43% американців підтримують медичну реформу у теперішньому вигляді. Хоч більшість опитаних схвально відгукнулись з приводу змін, які ця реформа принесе, їх непокоїть висока ціна, яку доведеться заплатити з державного бюджету, щоб реалізувати реформу. А також те, що закон накладає зобов’язання на окремих людей та працедавців в обов’язковому порядку купувати медичне страхування.

Республіканці погоджуються, що існуюча система охорони здоров’я є недосконалою і обіцяють незабаром запропонувати свій варіант медичної реформи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG