Спеціальні потреби

Конгрес США ознайомлюється з проблемою Сирії


Президент США Барак Обама заявив, що він переконаний, що американський Конгрес підтримає військові дії проти Сирії. Але більшість законодавців, як демократів, так і республіканців, ще не визначилися зі своєю позицією. У вівторок у Конгресі розпочалися слухання на тему Сирії, а сам Обама зустрівся з лідерами законодавців, аби заручитися їхньою підтримкою.

Зранку у вівторок, перед вильотом до Швеції та Росії, президент Обама зустрівся з кількома конгресменами, аби переконати їх в необхідності військового втручання в Сирію. Серед них – лідер демократів в Палаті представників Ненсі Пелосі та лідер республіканської більшості Джон Бейнер. Обама вже заручився підтримкою свого колишнього опонента на президентських виборах сенатора Джона Маккейна та його колеги Ліндсі Ґрема. Маккейн сказав:

«Я думаю, що ми знайшли деякі сфери, в яких можемо працювати разом».

На відміну від Обами, Маккейн не переконаний, що законодавці підтримують резолюцію президента розпочати військові дії в Сирії:

«Не знаю, бо я думаю, що дуже багато людей ще не визначилися».

Але сенатор-республіканець Маккейн готовий зробити все необхідне, аби їх переконати:

«Якщо Конгрес відкине цю резолюцію після того, як президент США вже пообіцяв діяти, це матиме катастрофічні наслідки».

Деякі з законодавців, які побували на закритому брифінгу, де їх ознайомили з даними розвідки США щодо використання хімічної зброї, все одно сумніваються в необхідності втручання в Сирію.

Одним із них є конгресмен-республіканець Скотт Десжарле, який сказав:

В самій Сирії повстанці, що воюють з режимом Асада, розлючені через те, що Обама відклав військовий удар, аби дати Конгресу час проголосувати. Вони сподівалися на негайну реакцію. І тепер повстанці використовують власні піар-стратегії, аби пришвидшити початок військових дій США проти Асада.
«Я не бачу, яким чином режим Асада становить пряму загрозу Америці чи нашим союзникам».

Інші ж вважають, що США мусять застосувати силу проти режиму Башара аль-Асада. Але їм потрібні роз’яснення, в чому саме полягатиме роль американських військових та що вважатиметься перемогою.

Одним з песимістів є конгресмен-демократ Брюс Брейлі:

«Чого немає, так це плану дій про те, що трапиться, якщо США застосують силу проти Сирії.

В самій Сирії повстанці, що воюють з режимом Асада, розлючені через те, що Обама відклав військовий удар, аби дати Конгресу час проголосувати. Вони сподівалися на негайну реакцію. І тепер повстанці використовують власні піар-стратегії, аби пришвидшити початок військових дій США проти Асада.

У вівторок Агентство ООН у справах біженців заявило, що з Сирії втекло вже понад два мільйонів біженців. Ще понад чотири мільйони були змушені залишити свої домівки в середині країни. Такої кількості біженців з однієї країни світ не бачив з часів різанини в Руанді майже двадцять років тому. Причому 97 відсотків сирійських біженців знаходяться в таборах в країнах-сусідах Сирії, які мають обмаль ресурсів, аби впоратися з цією проблемою.
XS
SM
MD
LG