Спеціальні потреби

США опублікували доповідь про використання урядом Сирії хімічної зброї


Адміністрація США розповсюдила доповідь, в якій містяться докази того, що режим Башара Асада застосував хімічну зброю.

У доповіді вказується, що «Уряд Сполучених Штатів з високою впевненістю вважає, що сирійський уряд провів атаку з використанням хімічної зброї в передмісті Дамаска 21 серпня 2013. Ми також припускаємо, що режим використовував нервово-паралітичну речовину. (...) Наші оцінки були надані Конгресу США і ключовим іноземним партнерам».

У тексті також вказується, що для захисту джерел інформації та методів її збору в доповіді не наводяться всі зібрані дані. Відповідні висновки були зроблені на основі даних, отриманих американською розвідкою, а також медиками (співробітниками міжнародних та сирійських установ), відеозаписами, очевидцями, повідомленнями в соціальних мережах «щонайменше з 12 різних місць в районі Дамаска», повідомленнями журналістів і повідомленнями від неурядових організацій.

За попередніми оцінками, 21 серпня було вбито 1 429 осіб, з них щонайменше 426 дітей.

«Ми вважаємо з високим ступенем впевненості, що сирійський уряд провів хімічну атаку проти опозиційних елементів в передмісті Дамаска 21 серпня. Ми вважаємо, що сценарій, згідно з яким опозиція провела атаку 21 серпня, малоймовірний», - йдеться в документі.

У доповіді нагадується, що Сирія накопичила значні запаси хімічної зброї, в тому числі гірчичного газу, зарину, VХ і тисячі спеціальних боєприпасів. Ця зброя знаходиться під повним контролем президента Асада.

«Сирійський режим володіє тими видами боєприпасів, які, як ми вважаємо, використовувалися для проведення атаки 21 серпня, і володіє можливістю наносити удари одночасно в декількох місцях. Ми не бачимо ознак того, що опозиція проводила великомасштабні, скоординовані ракетні та артилерійські атаки, подібні до тієї, яка була проведена 21 серпня», - йдеться в документі.

На думку авторів доповіді хімічна атака 21 серпня була проведена тому, що режим Башара Асада зазнав невдачі у спробах очистити від сил опозиції передмістя сирійської столиці, що ставило під загрозу безпеку значних частин території Дамаска.

Згідно з документом, численні дані свідчать про те , що підготовка до проведення атаки була розпочата силами Башара Асада за три дні до 21 серпня - з боку опозиції ніяких приготувань відзначено не було. Атака була здійснена за допомогою ракетного та артилерійського обстрілу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG