Спеціальні потреби

Опитування: Питання НАТО та підтримки України найбільше розколюють американців, а схвалення дій Зеленського падає


Приблизно шість із десяти (61%) американців вважають Росію ворогом, показали результати опитування. AP Photo/John Locher
Приблизно шість із десяти (61%) американців вважають Росію ворогом, показали результати опитування. AP Photo/John Locher

Між прихильниками різних партій у США зростають розбіжності у поглядах щодо НАТО та України, а крім того багато американців вважають, що вплив Китаю, Росії та Ірану зростає. Тоді як збільшується кількість тих, хто вважає, що США та європейські нації "занепадають". Такими є результати опитування, опубліковані Pew Research Center 8 травня.

“Весною 2022 року на початку війни ми бачили, що близько половини республіканців говорили, що США не надають достатньої підтримки Україні, і тільки 9% сказали, що допомоги забагато”, – цитує видання The Hill Мойру Фаган, наукову співробітницю Pew.

Натомість цієї весни близько половини республіканців кажуть, що США надають надто велику підтримку Україні, тоді як 13% вважають, що її недостатньо, продовжила Фаган.

Опитування Pew тривало 1-7 квітня, ще до ухвалення Конгресом додаткової допомоги Україні. Лише 41% респондентів знали, що Україна не є членом НАТО.

“Ті, хто більше знає про НАТО, більш схильні сприймати цю організацію прихильно”, – пишуть автори звіту.

Приблизно чверть американців (24%) кажуть, що США не надають достатньої допомоги, порівняно з 18% у листопаді 2023 року. Тим не менш, більше американців (31%) вважають, що США надають занадто багато допомоги, а 25% вважають, що вони надають правильну суму.

Стосовно показників у партійному розрізі, то 36% демократів і лише 13% республіканців вважають, що США не надають достатньої допомоги. 49% республіканців вважають, що Штати надають занадто багато.

Підтримка Зеленського — 34% республіканців і 65% демократів

Опитування Pew показало, що американці переважно негативно ставляться до президента Росії Володимира Путіна. 88% сказали, що вони не впевнені в тому, що російський президент “чинить правильно у світових справах”.

Стосовно президента України Володимира Зеленського, то на початку повномасштабного вторгнення Росії його вважали у США сміливим лідером воєнного часу, який веде жорсткий захист від більшої, озброєної ядерною зброєю Росії.

Але після двох років війни прихильність американців до нього — особливо серед республіканців — слабшає, свідчить опитування.

48% американців сказали, що вони “певною мірою або значною мірою” впевнені в тому, що Зеленський буде діяти правильно у світових справах. Це менше ніж у 2023 році.

І лише 34 відсотки республіканців підтримали Зеленського в порівнянні з 65 відсотками демократів.

54% американців кажуть, що вплив США на світовій арені останнім часом слабшає (порівняно з 47% два роки тому).

Натомість 71% переконані, що вплив Китаю зростає, приблизно третина каже те саме про Індію.

Чи відповідає підтримка України національним інтересам США – консенсусу серед американців немає

У США немає суспільного консенсусу, свідчить опитування, щодо того, чи відповідає підтримка України національним інтересам Америки:

36% кажуть, що це допомагає національній безпеці США, 36% кажуть, що шкодить, і 24% вважають, що узагалі не впливає.

Занепокоєння з приводу того, що Росія розгромить Україну та вторгнеться в інші країни більше ніж у вересні 2022 року.

Ці побоювання більше поширені серед демократів, ніж республіканців.

Приблизно шість із десяти (61%) американців вважають Росію ворогом.

Демократи (67%) частіше описують Росію як ворога.Більшість республіканців (58%) також поділяють цю думку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG