Спеціальні потреби

Білл Клінтон став лауреатом премії Атлантичної ради США


У середу ввечері колишній президент Сполучених Штатів Білл Клінтон удостоївся премії за провідну роль у міжнародних відносинах.

Атлантична рада США вшанувала 42 президента Сполучених Штатів за надзвичайні досягнення на світовій арені.

Серед багатьох досягнень під час восьмирічного терміну перебування на президентській посаді Білл Клінтон допоміг покласти край конфліктам на Балканському півострові у 1991 році, після чого настав період стабільності й реформ у більшості регіону.

У промові після отримання премії пан Клінтон заявив, що його зусилля закінчити етнічні чистки на Балканах під час 1990-х років не були популярні у США та що їх не відразу сприйняли американські союзники з НАТО:

«Про боснійський конфлікт багато повідомляли засоби масової інформації, і я намагався заручитись міжнародною підтримкою для справи припинення війни. До того часу вже загинуло 250 тисяч людей, два з половиною мільйони стали біженцями. Масове вбивство в Сребрениці кінець кінцем викликало підтримку, яка була нам потрібна з боку союзників з НАТО».

Пан Клінтон звернув увагу на те, що навіть після вбивства у Сребрениці у 1995 році восьми тисяч мусульманських чоловіків і хлопців більшість американців і далі була проти військового втручання НАТО в Боснії. Так само було з втручанням НАТО у Косові, в результаті якого сили Мілошевича залишили край і припинили масове переміщення албанської більшості населення в тому колишньому сербському краї.

Клінтон підкреслив, що на великих державах спочиває відповідальність вести перед у розв’язці криз, які, якщо їх залишити без уваги, можуть довести до ще більшого нещастя.

Після закінчення другого президентського терміну Білл Клінтон заснував фундацію, яка намагається заручитися міжнародною підтримкою для справи зменшення бідності, хвороб і неграмотності по всьому світі. Фундація також докладає зусиль для справи етнічного й релігійного примирення.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG