Спеціальні потреби

«Це все про Україну». Кірбі пояснив, чому Байден говорить про війну Росії проти України на економічному саміті


Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса (у центрі) тисне руку президенту США Джо Байдену під час саміту G20 у Нью-Делі, Індія.
Позаду – господар зустрічі прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді. Субота, 9 вересня 2023 р. (AР)
Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса (у центрі) тисне руку президенту США Джо Байдену під час саміту G20 у Нью-Делі, Індія. Позаду – господар зустрічі прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді. Субота, 9 вересня 2023 р. (AР)

Під час сесії під назвою «Одна Земля» та зустрічей з лідерами країн G20 президент США Джо Байден приділив велику увагу війні Росії проти України, повідомляють представники Білого дому.

Президент Байден використає цю сесію, щоб підкреслити, як жорстока війна Росії проти України завдає шкоди багатьом країнам
Джонатан Файнер, заступник радника з нацбезпеки

Під час написання цієї статті промова на сесії вже була виголошена, але ще не опублікована. Як раніше під час спілкування із журналістами повідомив заступник радника з нацбезпеки Джонатан Файнер, Байден планував говорити про злочини росіян проти українців та підкреслити вплив війни Росії проти України на глобальну економічну безпеку.

«Президент Байден використає цю сесію, щоб підкреслити, як жорстока війна Росії проти України завдає шкоди багатьом країнам, (представники яких присутні – ред.) у цій кімнаті та їхнім сусідам, що Росія продовжує вчиняти безсовісні злочини, наприклад, примусово депортує українських дітей до Росії, а також той факт, що війна має руйнівні соціальні та економічні наслідки далеко за межами регіону, включно із загостренням глобальної продовольчої безпеки», - сказав представник Білого Дому.

Під час цієї сесії та інших дискусій Байден «закликає до встановлення міцного миру, заснованого на основних принципах Статуту ООН, таких як суверенітет і територіальна цілісність», додав він.

Індійська сторона раніше пояснила своє рішення не запрошувати на саміт G20 президента України Володимира Зеленського тим, що цей саміт – економічний, а не безпековий. Делегація США наполягає: ці речі прямо пов’язані.

Війна в Україні створила величезне навантаження на країни з рівнем доходу нижче середнього
Джон Кірбі, радник з нацбезпеки США

«Головна увага президента сьогодні буде зосереджена на економічних можливостях та інвестиціях у країнах із низьким і середнім рівнем доходу. І я знаю, що ви, мабуть, думаєте, що це не стосується України. Але це пов’язано з Україною, тому що війна в Україні створила величезне навантаження на країни з рівнем доходу нижче середнього», - сказав координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі в інтерв’ю кореспондентці Голосу Америки Аніті Пауелл.

«Коли мова йде про продовольчу безпеку, інфляційний тиск на енергетичну безпеку, ви не можете скидати з рахунків вплив, який війна Путіна мала на світову економіку», - сказав Кірбі.

Він пояснив, що президент говорить про війну в Україні саме контексті інвестиційних можливостей та кредитів для країн із низьким та середнім рівнем прибутків, що є основною темою саміту. Прозорі та доступні кредити для цих країн, сказав він, найкраще задовольнять їхні потреби.

«Тож президент повністю має намір зробити війну в Україні центральною темою його сьогоднішньої дискусії», - сказав Кірбі.

Раніше, коментуючи неучасть у саміті президента Зеленського, інший представник Білого дому, Джонатан Файнер сказав, що це не було рішенням США - адміністрація Байдена висловлювалася за те, аби його включити.

«На нашу думку, це в принципі добре, якби він був присутній, щоб висловити свою позицію та позицію України, щоб ви знали, якої шкоди завдав цей конфлікт його народу та його країні. Він є найефективнішим посланцем для цього», - сказав Файнер.

Він зазначив, що російський представник, міністр закордонних справ Сергій Лавров має можливість висловити своє бачення на саміті.

Цими вихідними, 9-10 вересня, у столиці Індії Нью-Делі проходить саміт G20.

Крім США, до складу «Групи 20-ти» входять Аргентина, Австралія, Бразилія, Великобританія, Канада, Китай, Європейський Союз, Франція, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Японія, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, Південна Африка, Південна Корея і Туреччина.

Переддень саміту G20: деталі з Нью-Делі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG