Спеціальні потреби

У Китаї зменшується кількість людей, які живуть за межею бідності


Нове дослідження, проведене організацією Ґеллап, свідчить про те, що значно менше жителів Китаю не мають можливості задовольнити свої основні потреби.

Опубліковане у вівторок дослідження свідчить, що п’ята частина населення Китаю живе за межею бідності, однак у минулому році лише 6% з них не мали достатньо грошей на їжу. У 2008-му році цей показник становив 23%.

Проблеми з оплатою житла мають лише 14% найбідніших китайців, це значне покращення, порівняно із попередніми показниками, які становили 28%.

Соціологи американської компанії Ґеллап кажуть, що зменшення бідності серед китайського населення, ймовірно, пов'язане з відновлення економіки Китаю після глобальної економічної кризи. Останнім часом Пекін також розширив програму подолання бідності в країні.

Становище найбідніших китайських родин, які здебільшого живуть у сільській місцевості, покращилось завдяки новим ініціативам уряду, зокрема державним субсидіям та продовольчим програмам.

У листопаді минулого року Китай підвищив офіційний прожитковий мінімум до одного долара в день, що дозволило багатьом китайцям звернутися по державну допомогу. Відтак, згідно із встановленою межею бідності, кількість нужденних людей в країні збільшилась на 100 мільйонів і становить 180 мільйонів осіб.

Прожитковий мінімум у Китаї все ще менший за встановлений Світовим банком, який складає 1,25 долара на день. Втім останні зміни наблизили Китай до міжнародних норм.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG