Спеціальні потреби

Неподалік Парсельських островів китайці затримали в’єтнамських рибалок


Острів Пагаса, один із спірних Парсельських островів
Острів Пагаса, один із спірних Парсельських островів

Китайська Народна Республіка захищає своє рішення про затримання 21 в’єтнамського рибалку у спірних водах Південно-Китайського моря. В’єтнам закликав до їх негайного звільнення.

Рибалок затримано неподалік Парсельких островів, які є під контролем КНР, але претензії на них висуває також В’єтнам.

У середу Міністерство закордонних справ В’єтнаму висунуло вимогу щодо «негайного і безумовного» звільнення рибалок. Воно заявило, що арешт був «серйозним порушенням» його претензій на острови, які у В’єтнамі відомі як острови Гоанг Са.

Проте представник китайського Міністерства закордонних справ заявив у четвер, що затримання рибалок було виправданим кроком, скерованим проти «незаконної риболовлі» на китайській території.

На частини Південно-Китайського моря претензії висувають також Філіпіни, Малайзія, Бруней і Тайвань. Китай вважає, що весь район у 3.5 мільйона квадратних кілометрів належить йому.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG