Спеціальні потреби

«Міжнародна амністія»: менше число країн страчує більше засуджених


За даними міжнародної правозахисної організації «Міжнародна амністія» (“Amnesty International"), у 2011 році число страт у країнах, де присуджується смертна кара, набула «тривожних рівнів».

У доповіді, оприлюдненій у вівторок, зазначається, що сьогодні лише І0% країн світу застосовують найвищу міру покарання. Це на третину менше порівняно з 2001 роком.

Проте голова бюро «Міжнародної амністії» при ООН Хосе Луїс Діаз заявив, що хоча смертну кару практикують у меншій кількості країн, минулого року в 20 країнах світу було страчено 676 людей. Для порівняння, загальна кількість страчених у 2010 році становила 527 людей у 23 країнах.

До цього числа не входять страчені в Китаї, де кількість виконаних смертних вироків не оприлюднюється.

Згідно зі статистикою «Amnesty», у списку постійних лідерів серед "держав-катів" – Китай, Ірак, Іран, Північна Корея, Саудівська Аравія, Сомалі, США та Ємен.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG