Спеціальні потреби

Дієта Неандерталця – найкраща для здоров`я?


Експерти в ділянці охорони здоров’я твердять, що проблема ожиріння досягла розмірів епідемії у Сполучених Штатах і зростає в багатьох інших країнах світу. З ожирінням пов’язані серцеві недуги, діабет і ракові захворювання. Експерти радять звертати більше уваги на дієту і займатися фізичними вправами. У зв’язку з цим дедалі більше американців переходять на спосіб харчування, що дехто асоціює з нашими доісторичними предками.

Вашингтонський юрист Роберт Кілінґ каже, що він почувається краще ніж будь-коли. А причиною цього - каже він - є фізичні вправи і відповідна дієта.

Щодня він інтенсивно займається у гімнастичному залу Крос Фіт, що належить до мережі з понад тисячі таких клубів у США, які рекомендують своїм клієнтам так звану палео-дієту.

Тренер Мелоді Фелдман і власник клубу Джон Мейн кажуть, що дієта основана на тому, чим харчувалися наші предки десять тисяч років тому у добу палеоліту.

«Це просто необроблена природна їжа – нежирне м’ясо, горіхи, насіння, фрукти й овочі, без крохмалю, без цукру, без молочних продуктів, без бобів».

Таку дієту підтримує і власник спортивного клубу Джон Мейн.

«Правильно – треба їсти високоякісну їжу і – як сказала Мелоді – уникати всього, що пройшло переробку, всього рафінованого, всього що продається в упаковці.»

Роберт Кілінґ каже, що він вже понад два роки дотримується «палеодієти», і в наслідок цього краще спить, ніколи не хворіє, і тримає під контролем своє бажання з`їсти такі недозволені харчі як піца і макарони.

«Тих кілька разів, що я споживав таку їжу мій організм дуже погано на це реагував, і я почувався жахливо. Відчуваючи таку різницю, я маю ще більше сил триматися на правильному шляху, коли йдеться про споживання здорової їжі».

Палео-дієта до значної міри основана на книжці «Дієта Омеґа» Артеміси Симопоулус. Вона каже, що геном сучасної людини по суті не відрізняється від геному наших предків, але наша дієта дуже змінилася з того часу.
Симапоулус не погоджується з «екстремалями» палео-дієти, які повністю відмовляються від молочних продуктів і зерен. Завдяки еволюції - каже вона - людина має пристосуватися до нового. Але що нам сьогодні шкодить - продовжує вона - так це надмірна кількість цукру, крохмалю, червоного м’яса і оброблена їжа. На думку Симопоулус, ці харчі пов`язані з ожирінням, високим кров`яним тиском, серцевими захворюваннями і раком.

«Їсти треба більше фруктів і овочів, риби. Без сумніву треба перейти на здоровіші види олії, і уникати насиченого жиру, простих цукрів і солі. Все це доступне кожному. Все це є в крамниці».

Роберт Кілінґ каже, що палео-дієта це те, що дала людині еволюція. Він рекомендує кожному перейти на спосіб харчування наших доісторичних предків.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG