Спеціальні потреби

Тюремника «червоних кхмерів» засуджено до 19 років позбавлення волі


У Камбоджі підтримуваний ООН трибунал у справах воєнних злочинів визнав колишнього лідера «червоних кхмерів» винним у низці злочинів проти людства і засудив його до 19 років ув’язнення.

Прокуратура закликала до 40-річного терміну ув’язнення для колишнього начальника в’язниці Канґа Кека Ієу, більш відомого як «Дач». Проте трибунал засудив його до 35 років позбавлення волі але, відтак, скоротив строк до 19 років, беручи до уваги співпрацю підсудного і те, що він уже видсидів кілька років у тюрмі.

Канґа Кека Ієу, який став головним карателем «червоних кхмерів», визнанно винним за його роль у вбивстві до 14 тисяч людей понад тридцять років тому.

Сотні людей, які постраждали від рук режиму «червоних кхмерів», зібралися перед будинком суду, емоційно реагуючи на вердикт – перший, винесений цим трибуналом.

«Дач» є першим із п’яти лідерів режиму «червоних кхемрів», який постав перед судом за причетність до геноциду 1970 років. За правління «червоних кхмерів» жертвами режиму стали близько 1,7 мільйона осіб – 25% населення Камбоджі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG