Спеціальні потреби

Буш-молодший розкриває таємниці свого президентства у книзі спогадів


У вівторок світ побачила книга спогадів попереднього президента США Джорджа Буша-молодшого «Ключові рішення». У своїх мемуарах Буш розповідає про події, які призвели до війни в Іраку, його рішення дозволити застосування певних методів допиту та інші ключові моменти його президентства.

Книга спогадів набула популярності ще задовго до її виходу. Джефф Крац живе неподалік Білого дому. За Джорджа Буша він голосував двічі. У вівторок під час своєї обідньої перерви він купив книгу попереднього президента:

«Цікаво дізнатися як він пояснює, чому він приймав ті чи інші рішення під час свого президентства».

Одне з таких рішень – вторгнення в Ірак через півтори року після атак 11-го вересня 2001-го року. У рекламному ролику своєї книги Джордж Буш зазначив:

«11 вересня змінило хід історії і штовхнуло мене до найскладнішого рішення, яке доводиться приймати будь-якому президенту – послати американські війська на віну. Я написав, які фактори брав до уваги і що відчував у той момент».

Колишній президент пише, як і стверджував увесь цей час, що дані розвідки, які в нього були, вказували, що в Іраку є зброя масового ураження. Втім її так і не було знайдено. Джордж Буш каже, що думки про це досі не дають йому спокою. Втім він впевнений, що іракцям краще без Саддама Гуссейна.

У день виходу мемуарів у продаж, Джордж Буш влаштував підписання у книжковій крамниці свого рідного міста Даллас, штату Техас.

Читачі кажуть, що не зважаючи на те, що прийшло майже дві тисячі людей, Буш був дуже привітним і приділив увагу кожному.

У той час, як всередині книжкової крамниці колишнього президента тепло зустрічали його прихильники, на вулиці кілька десятків демонстрантів зібрались у знак протесту і закликали арештувати Джорджа Буша.

А у столичному Вашингтоні ажіотаж навколо книги дещо іншого характеру. Багато читачів категорично не погоджуються з деякими рішеннями екс-президента. Одним з таких є дозвіл на тортури на базі Гвантанамо.

Втім, колишній президент каже, що особисто дозволив застосувати ці методи допиту проти одного з керівників Аль-Кайди – Халіда Шейха Мохаммеда. За словами Буша, його юристи визначили такі дії правомірними і він наполягає, що їх застосування можливо врятувало життя багатьом в Америці та Великобританії. Однак, пересічні мешканці Лондона кажуть, що вони не дозволили цього навіть під час Другої світової, і не можна допустити таких методів сьогодні.

Алан Ліхтман, який вивчає історію інституту президентства, зазначає:

«Я думаю, його пояснення лише більше дратують його опонентів. Гаррі Труман – великий американський президент – вмів взяти на себе відповідальність за власні дії. Юристи Буша цього ніколи не дозволять».

Втім багато людей, серед яких і Брент Гарленд, купляти мемуари Буша не збираються:

«Я не думаю, що він повинен мати тепер нагоду випустити власну версію подій свого президентства, та ще заробити на цьому. Це мене просто обурює, я не куплю цю книжку».

А аналітики кажуть, що дуже рідко подібні мемуари мають якійсь вплив на істориків, тому що спогади перш за все служать інтересам авторів.

Тим часом книга Джорджа Буша розпродається швидко, як і більшість президентських мемуарів. Ось так колишні президенти стають авторами бестселерів.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG