Спеціальні потреби

Американські штати скорочують соціальні програми, аби зменшити дефіцит бюджету


Штат за штатом приймає важкі рішення, скорочуючи виплати бюджетним працівникам та фінансування соціальних програм. Із 50-ти – 44 штати та Округ Колумбія мають значний дефіцит бюджету. Очікується, що сукупно заборгованість штатів складе 125 мільярдів доларів. І намагання збалансувати бюджети наштовхуються на значну опозицію тих, хто від цього постраждає найбільше.

Пожежники у Нью-Джерзі обурюються пропозицією губернатора штату Кріса Крісті підвищити їм вік виходу на пенсію та знизити саму пенсію. Втім губернатор Крісті зазначає:

«Протягом 20 років губернатори заходили до цієї зали та брехали вам. Вони обіцяли пільги, на виплату яких в них не було грошей.

Передбачуваний дефіцит штату Нью-Джерсі – 11 мільярдів доларів. У сусідньому Нью-Йорка мер міста Майкл Блумберґ запропонував скоротити 6 тисяч вчителів, бо грошей на них в бюджеті не має:

«Я не думаю, що ми можемо собі дозволити втратити вчителів. Але ми мусимо, аби збалансувати наш бюджет».

Губернатор Коннектикуту Ден Меллої шукає шляхи, як зекономити два мільярди доларів:

«У бюджеті немає грошей на такі зарплати, медичну страховку та пенсії, які ми виплачуємо».

У Каліфорнії службовцям штату обмежують користування службовими телефонами та транспортом.

Закон збороняє штатам мати борги – вони мусять щороку балансувати свої бюджети. І, оскільки, надходження до бюджетів через економічну кризу зменшилися, штатам доводиться економити. Дуже часто у цьому вони зустрічають організовану опозицію з боку профспілок, які захищають зарплати, пенсії та пільги своїх членів. Аби цього уникнути штати Мейн, Алабама, Огайо, Аризона та Міссурі розглядають шляхи обмеження можливостей профспілок захищати права своїх членів. І це викликало надзвичайно бурхливу реакцію.

Третій день поспіль міська ратуша Медисону, столиці штату Вісконсін, опинилася в облозі розлючених вчителів та членів профспілок. Цей штат став першим, де був запропонований законопроект, що позбавляє профспілки майже всіх прав вести переговори з наймачем – у цьому випадку державою – від імені своїх членів.

Законопроект був запропонований республіканським губернатором Скоттом Волкером з метою закрити діру в бюджеті розміром у понад три з половиною мільярди доларів. Законопроект також передбачає збільшення виплати вчителів на медичну страховку та пенсійний фонд, які раніше покривалися з бюджету. І це означатиме, що вони принесуть до дому на 7% менше зарплати. Пропозицію вже підтримала нижня палата Конгресу штату Вісконсін.

Тепер законопроект перебуває на розгляді Сенату, де була оголошена спеціальна сесія. 13 із 14 демократів залишили штат, бойкотуючи законопроект.

Сенаторів-демократів, які, за чутками, переховуються в сусідньому штаті, шукає поліція. Якщо хоч один з них з’явиться на сесії, то буде оголошений кворум і республіканської більшості буде достатньо, аби прийняти законопроект. Губернатор каже, що, якщо законопроект не пройде, доведеться звільняти 10 тисяч бюджетних працівників.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG