Спеціальні потреби

Підтримка афганської війни серед британців падає


Під прикриттям темряви британські військові в Афганістані розпочинають свою найбільшу наступальну операцію цього літа проти Талібану. В операції «Тор Шазада» беруть участь сотні бійців британської та афганської армій. Їхнє завдання – вибити бойовиків з міста Саєдебад, що на півдні країни. На думку командирів, це - одне з головних укріплень Талібану. Тут виготовляють придорожні міни, які, як каже командир Бред Пайно, є однією з головних загроз для сил коаліції:

«Наші солдати укріплюють позиції на випадок, якщо таліби спробують контратакувати. Ми готуємо запаси їжі та води, щоб бути незалежними від поставок. Звідси ми будемо відсилати патрулі для боротьби з бойовиками».

На думку британських командирів, ця операція проходить успішно. Але загальна ситуація в Афганістані цього літа стала складнішою. 15 британців загинули лише у липні. Громадськість в Англії все голосніше вимагає повернути армію до дому.
Під час нещодавнього візиту в Індію британський прем’єр-міністр Дейвід Камерон заявив, що якщо залишити зараз Афганістан, то туди знову повернуться терористи. Але на думку професора Королівського інституту досліджень Малкома Келмерса, громадськість скептично ставиться до цього аргументу:

«Цей уряд, як і попередній, намагається показати певний терористичний ланцюг. Мовляв, ми мусимо бути в Афганістані, щоб завадити «аль-Кайді» перейти туди з Пакистану і заволодіти цією територією. Це не дасть терористам можливості підготувати нові атаки на вулицях Лондона. Ця складна і багатоступенева аргументація вже не викликає довіри у британців».

Не лише англійці мають сумніви. Нещодавно дві тисячі солдатів Нідерландів повернулися до дому з позицій на півдні Афганістану. Канадська армія почне виведення військ на початку наступного року.

Втім, командування НАТО наполягає, що коаліція все ще тримається.

Бригадний генерал НАТО Джозеф Блоц каже, що загальна міць коаліції сил Альянсу й афганських сил безпеки зростає і, що вони зберігають свою боєздатність.

Але, щоб зберігати боєздатний контингент в Афганістані, на думку професора Калмерса, потрібно, щоб населення країн коаліції підтримувало цю війну. А це, каже генеррал Блоц, залежить від прогресу на війні:

«Якщо до наступного літа люди не будуть бачити реального поступу в Афганістані, я не думаю, що британці чи американці будуть і далі підтримувати цю кампанію. І як це було з В’єтнамом громадська підтримка може швидко розсипатися».

Командири в Афганістані сподіваються, що бойові операції, як «Тор Шазада», покажуть необхідні результати. Але аналітики застерігають, що лише чіткі і відчутні позитивні зміни у ході цієї війни зможуть переконати скептично налаштовану громадськість країн НАТО, що війну в Афганістані можна таки виграти.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG