Спеціальні потреби

У США далі дискутують питання преміальних


Сполучені Штати, хоча і повільно, схоже вибираються з економічної кризи. Впершу чергу завдяки агресивним діям уряду, який позичив гроші на порятунок великих фінансових установ. Однак, урядовий інспектор піддав критиці 17 з врятованих банків за виплати надмірних преміальних у розпал кризи наприкінці 2008, початку 2009 років. Банкіри виправдовуються, що колосальні премії були потрібні для залучання найкращих кадрів.

Урядовий інспектор Кеннет Файнберґ вивчав роботу понад 400 американських банків. Як виявилося, 17 із них виплатили своїм вищим керівникам преміальні на суму у мільярд шістсот мільйонів доларів після одержання екстреної допомоги від федерального уряду.

«У час коли було зроблено ці виплати, це був непродуманий, нерозумний крок з боку цих компаній, але вони не порушили будь-якого закону, чи правила», - каже урядовий інспектор.

Чимало американців обурені тим, що корпоративні керівники одержували великі премії у час, коли гроші платників податків рятували їхні фірми від банкрутства.

Деймон Силверс представляє найбільше американське профспілкове об’єднання Американську федерацію праці-Конгрес виробничих профспілок. Він каже:

«Коли компанія має проблеми, особливо фінансова установа, критично-важливими є її запаси готівки. Виплачувати велику кількість готівки, хіба що ви змушені - не в інтересах ані фірми, ані громадськості».

Скат Талбот речник організації «Круглий стіл фінансових послуг», яка представляє сто найбільших фінансових фірм США, говорить:

«Необхідно спонукати працівників, аби вони наполегливо працювали. Звичайно, що схема фінансових винагород на Вол Стріті, в порівнянні з рештою Америки, виглядає ненормально. Однак, йдеться про невелику групу людей, які спроможні керувати такою діяльністю».

Уряд не має повноважень змусити банки повернути гроші виплачені керівництву. Втім 11 із 17 фінансових установ вже повернули урядові позичені їм гроші з відсотками. Урядовий інспектор, однак, закликає банки запровадити правила, які б обмежували виплати винагород вищому керівництву під час криз у майбутньому.

За словами президента США, надмірні премії керівникам банків стали одним з факторів, що спонукали прийняття закону про фінансову реформу, який він підписав минулого тижня.

Барак Обама каже, що реформа допоможе уникнути в майбутньому необхідності порятунку фінансових установ за рахунок грошей платників податків.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG