Спеціальні потреби

Азаров підвищив зарплату педагогам та попередив Табачника


Прем’єр-міністр України Микола Азаров
Прем’єр-міністр України Микола Азаров

Зарплата вчителів та працівників освітніх закладів з 1 вересня 2011 року зросте на 20%. Таку постанову прийняв у четвер Кабінет міністрів, визначивши, що надбавку вираховуватимуть із ставки заробітної платні.

Прийнята постанова, на думку урядовців, дозволить ліквідувати соціальну нерівність в оплаті праці серед освітян.

На рішення уряду підвищити зарплату українським педагогам вплинули протести десятків тисяч вчителів і працівників шкіл по всій країні.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що причиною протестів стало те, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту не впоралося з питанням посилення фінансування зарплат освітянам.

«Пікетування Кабміну вчителями з вимогами, які насправді уряд розглянув вже 3 місяці тому – це констатація безвідповідальності профільного міністра і місцевих адміністрацій, які фінансують заклади освіти», – сказав Микола Азаров.

Також прем’єр-міністр дорікнув Дмитру Табачнику тим, що міністр навіть не вийшов поспілкуватися із протестувальниками.

«Я вкрай незадоволений, Дмитре Володимировичу, тим, що ви виявилися нездатним вирішити це питання вчасно і без конфліктів. Ви навіть не вийшли до вчителів, не знайшли потрібних слів для своїх людей. Роблю вам суворе попередження», – звернувся прем’єр до Табачника під час засідання уряду.

Своє незадоволення політикою Табачника Микола Азаров висловив і пізніше, на 5-му з’їзді Федерації профспілок України: «Я теж його захищав (Табачника) до пори, до часу. Але після того, як ми прийшли в Кабінет міністрів, я йому сказав: якщо ти із своїми людьми не можеш знайти спільну мову, то бери шинель та йди додому...» В залі після цієї фрази залунали оплески.

Опозиційна фракція «БЮТ-Батьківщина» заявила, що прем’єр Азаров, встановивши виплату надбавок із 1 вересня, обдурив освітян-протестувальників.

«За цей час неконтрольована інфляція та чергове підвищенням владою тарифів на житлово-комунальні послуги обнулять надбавки педагогам та перетворять їх на порожні папірці», – заявила прес-служба «БЮТ-Батьківщина».
Через це опозиція закликає встановити 20% надбавку вже з 1-го квітня цього року.

XS
SM
MD
LG