Спеціальні потреби

Закон щодо нелегальних іммігрантів викликав протести в Аризоні


Новий закон щодо боротьби з нелегальною імміграцією, прийнятий урядом Аризони, розділив населення штату на палких прихильників та категоричних опонентів жорсткіших методів боротьби з нелегалами. Найбільше людей непокоїть пункт закону, згідно з яким поліція штату, у разі підозри, може зупинити на вулиції будь-кого і вимагати пред’явити документи, що підтверджують легальний статус затриманого. На думку критиків – це порушує права людей і може призвести до дискримінації за ознакою раси. Прихильники закону кажуть, що по-іншому штат просто не може впоратись з напливом нелегальних імігрантів з Мексики. Уряд США вважає, що влада Аризони дещо превищила свої повноваження.

Помилковим назвали новий закон не лише мексиканські іммігранти, але й сам президент Обама. Втім, і губернатору Аризони, яка підписала закон минулої п’ятниці, не бракувало критичних зауважень на адресу президентської адміністрації. Джен Брювер назвала коментар Барака Обами неповагою до мешканців Аризони. До обурення губернатора Аризони приєднався і сенатор від цього штату – Джон Маккейн:

«Факт, що наші кордони розвалені і не надійні. Це обов’язок федерального уряду подбати про безпеку наших кордонів. І цього не було зроблено».

Крім масових демонстрацій, закон спровокував перші акти вандалізму – зображення у вигляді свастики на вікнах урядового будинку.

У понеділок президент Мексики застеріг, що закон може негативно вплинути на відносини двох країн та спільні зусилля Мексики і США у боротьбі з наркокартелями. Він каже, що впровадження закону розпалить нетолерантність та ненависть. Однак губернатор штату запевняє, що відповідна підготовка поліції запобігне зловживанню законом та расовій дискримінації.

Проти введення закону в дію уже подано перший судовий позов. Якщо позивачі зазнають поразки, правозахисні організації обіцяють організувати ще більші акції протесту. Втім, якщо закон переживе шквал критики та протестів, в Аризоні його можуть почати застосовувати вже цього літа.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG