Спеціальні потреби

У США відкриють музей афроамериканської історії


Смітсонівський інститут розпочинає спорудження першого національного музею присвяченого життю, мистецтву, історії та культурі афроамериканців. Ця споруда стане 19-им музеєм Смітсонівського інституту.

У середу президент Обама, колишня перша леді Лора Буш, та інші високопосадовці взяли участь у церемонії початку будівництва. Обама зазначив, що музей увіковічнить внесок афроамериканців у розвиток США:

«Коли майбутні покоління почують ці пісні про біль, прогрес, боротьбу та пожертви, я сподіваюсь, вони не почуватимуться відділеними від американської історії. Я хочу, аби вони бачили це як центральну і важливу частину нашої країни».

Конгресмен та колишній лідер руху за громадянські права Джон Люіс витратив багато років, переконуючи законодавців затвердити проект музею:

«Ми мусимо розповісти усю чотиристарічну історію внеску афроамериканців у розвиток цієї нації – від рабства до президентства».

Згідно з планом, музей, спорудження якого обійдеться у 500 мільйонів доларів, відчинить свої двері для відвідувачів у 2015-му році. Очікують, що він приваблюватиме три мільйони відвідувачів щороку.

«Кожен, хто відвідає цей музей, зрозуміє, що нас усіх за торкнула та збагатила історія і культура афроамериканців», – каже директор музею Лонні Банч.

Уже сьогодні представники музею зібрали 20 тисяч експонатів з усієї країни, які представлятимуть життя і побут афроамериканців. Однак особливу увагу буде присвячено болючій сторінці американської історії – періоду рабовласництва. Лонні Банч каже, що музей у Вашингтоні також заохочуватиме відвідувачів побувати й в інших музеях афроамериканців по всій країні:

«Розповідаючи про рабство, ми сподіваємося, що наші відвідувачі захочуть побувати у інших музеях, особливо у південних штатах, і більше довідатись про рабство».

Представники Смітсонівського інституту кажуть, що музей не лише доповнить палітру культурного життя столиці, але й збереже важливу сторінку американської історії для наступних поколінь.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG