Спеціальні потреби

Вашингтонські музеї переходять на продаж сувенірів виготовлених у США


Уже стало традицією привозити щось на згадку про подорож. Однак, подорожуючи Сполученими Штатами, майже не можливо придбати сувеніри, зроблені в країні. Пояснюється це просто, подарункові дрібнички значно дешевше виготовляти у країнах на шляху розвитку, тому ринок і заповнює китайська продукція. Останнім часом у Сполучених Штатах поширюється рух до споживання і купівлі товарів національного виробництва, хоч коштують вони більше. У музеї американської історії у Вашингтоні вирішили перевірити, чи готові туристи купувати дорожчі, але американські сувеніри.

Гості американської столиці та любителі історії відтепер можуть не просто відвідати монументи полеглих у війнах солдатів, а й відчути ціну свободи на практиці – в крамниці музею американської історії. Сечниця Смітсонівського інституту Лінда Сент-Томас каже, що вони рекламують цей сувенірний магазин, де продається все зроблене виключно в Америці.

Продавати речі американських виробників крамницю підштовхнула скарга сенатора демократа Берні Сандерса. Він відвідав виставку в музеї про участь американців у збройних конфліктах, а потім зайшов до сувенірного магазину. Там продавалися символи американської гордості в мініатюрі, але… китайського виробництва.

«Цей магазин спеціалізується на військовій тематиці. Тут у продажі кухлі з логотипами різних дивізій, значки, книги. Загалом в музеї близько 300 видів товару», – каже Лінда Сент-Томас.

Ціна свободи – так називається один з трьох сувенірних магазинів музею американської історії. Цей музей входить до комплексу музеїв Смітсонівського інституту і є найбільш відвідуваним музейним закладом у світі. Музей заснований на гроші британського науковця Джеймса Смітсона задля високої мети – збагачення і поширення знань серед людей.

30 мільйонів людей щороку відвідують 19 музеїв комплексу Смітсоніан. Вхід в усі музеї – безкоштовний, тому комплекс живе з державних дотацій, пожертв та прибутку з туристичних магазинів, які минулого року продали сувенірів на майже 44 мільйони доларів.

Продавати американське музеям не дуже вигідно, адже ціна вища. Наприклад, якщо чашка зроблена в Китаї коштує 10-12 доларів, то американська – не менше 20.

За словами Лінди Сент-Томас, зараз в середньому туристи витрачають менше 10 доларів у їх сувенірних магазинах. Тож чи готові відвідувачі купувати дорожчі сувеніри тільки через те, що вони американського виробництва? Ось що кажуть самі туристи:

«Нам потрібно підтримати людей у власній країні, щоб вони мали роботу. Задля цього я готова купувати товари зроблені в Америці».

«Все залежить від якості, якщо сувеніри китайського виробництва кращої якості, то я б купувала китайські, а якщо американські кращі, тоді американські. Але я думаю, що вони будуть дорожчі, мені це не подобається».

«Для мене важливо, де зроблені сувеніри. Коли я кудись їду – хочу придбати товар, зроблений людьми, які там живуть».

Перехід музеїв комплексу Смітсонівського інституту на продукцію американського виробництва означає створення нових робочих місць. У Капітолії ця ідея сподобалася багатьом законодавцям, тому незабаром й інші крамниці музеїв можуть змусити перейти виключно на американський товар, інакше вони ризикують втратити державну підтримку.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG