Спеціальні потреби

У США музеї приваблюють відвідувачів за допомогою сучасних технологій


У час комп’ютерних технологій нелегко привабити молодь відвідати традиційний музей. Тож культурно-освітні заклади намагаються крокувати вногу з прогресом, щоб у доступний та цікавий спосіб донести споконвічні цінності до свідомості молодих людей. Музеї Вашингтона, який називають також культурною столицею США, адже тут працює понад 80 музеїв, запровадили чимало цікавих технологій.

У сховищі при Смитсонівському інституті зберігається понад три тисячі експонатів, але з дуже короткою інформацією про них. Джоржіна Ґудлендер намагається розширити доступ до інформаційної бази:

«Всі додатки мають бути цифровими і у нас великий вибір цих технологій».

Джоржіна каже, що у музеї – 10 комп’ютерів, на яких відвідувачі можуть знайти інформацію про роботи понад 1200 митців:

«У нас є сотні відео та аудіоматеріалів, фотографій тощо. Єдиний мінус – ви мусите вийти із залу експозицій, щоби почитати про них. Так що мистецьких робіт уже не бачите перед собою».

Цю проблему вдалося вирішити за допомогою аудіотуру, що містить інформацію про 200 робіт, яка доступна на телефонах чи МП3-плеєрах, які можна взяти в музеї.

Аудіотури існують у США з 60-их років. Цифрові технології дають відвідувачам більше свободи. Вони можуть взяти плеєр безкоштовно і вибрати роботи, про які хочуть дізнатися більше, ввівши спеціальний код. Працівниця Національної галереї Лін Расел зазначає:

«У нас є тури англійською та п’ятьма іншими мовами. Ми також започаткували те, що стало надзвичайно популярним – це аудіотур для дітей, що розповідає про 50 мистецьких робіт.

Джон Гордон прийшов зі своїм 11-річним сином Маком, щоб випробувати новинку. Він каже, що це добрий метод привабити у музеї молодь.

У деяких музеях Вашингтона, як наприклад у музеї американських індіанців, відвідувачі можуть використовувати свої мобільні телефони чи смартфони для оглядин експозицій. Коди поруч з експонатами показують як додаткову інформацію можна отримати через телефон. Використовуючи смартфон, відвідувачі можуть зісканувати графічне зображення, яке з’єднає їх з відповідним лінком на сайті музею.

Організатори кажуть, що усі ці нововведення дають певні результати серед відвідувачів музею можна побачити чимало молоді.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG