Спеціальні потреби

В Афганістані велику надію покладають на місцеву поліцію


Поліція в Афганістані протягом довгого часу вважалася корумпованим і ненадійним органом. Втім, і по сьогодні місцеві поліцейські загони, які допомагають спостерігати за безпекою в країні, є основою стратегії НАТО в Афганістані. Побудова нових поліцейських загонів може обернутися проблемами. Неграмотність, а також залякування з боку Талібану, загрожують розвитку таких сил безпеки. НАТО зрозуміло, що його війська недостатньо обладнані для того, аби тренувати поліцію, тож альянс звернувся по допомогу до Євросоюзу та приватних контрактників.

Афганські поліцейські демонструють, як вони будуть діяти у випадку, якщо протест переросте у насильство. Це найкращі люди серед афганської поліції, це еліта, яка повинна вирішувати складні ситуації. Саме такі сили і потрібні тепер Афганістану.

Говорить італійський бригадний генерал Кармело Бурджіо:

«Вони чудово виконують цю роботу, бо вони – поліцейські, вони мають менталітет правоохоронця. Вони в основному працюють з людьми, але також отримали і військову підготовку».

Під час чотиримісячних занять їх тренували вирішувати поточні проблеми: будь то придорожня міна, напад повстанців, чи інші загрози. Особливо це стосується південних регіонів, де більшість нових поліцейських і будуть дислоковані. Ці випускники говорять, що прагнуть зробити Афганістан кращим. Проте, охорона порядку не є їхнім найскладнішим викликом. Повернути довіру місцевого населення до поліції, яка давно вважається одним з найбільш корумпованих органів в країні – це перше завдання, яке стоїть перед кадетами.

Робота поліцейського вважалася дуже прибутковою роботою. Вони отримували хабарі на контрольно-пропускних пунктах, чи на кордоні. Втім, посадовці НАТО кажуть, що зараз активно працюють над знищенням тих стереотипів. Нещодавно зарплата поліцейського в Афганістані зросла. Тепер вони отримують достатньо на життя, і чимало з них отримують зарплату через банківські перекази, щоби їх керівники не мали доступу до готівки.

Массуд Фарівар працює радіожурналістом. Він бачить позитивні зміни, але попереду, говорить він, ще довга дорога:

«Гадаю, що серед поліцейських спостерігаються певні зміни, але поки не кардинальні. В цілому, більше довіри сьогодні існує до армії, ніж до поліції. Останніх все ще розглядають як некомпетентних, корумпованих і жорстоких».

Генерал-майор збройних сил Канади Майк Ворд відповідає за розвиток програми для правоохоронців в Афганістані. У тренувальному центрі біля Кандагара поліцейський говорить йому, що отримав погрози на свою адресу і тепер боїться випускати своїх дванадцять дітей з дому. У Кандагарі вже не раз ставались випадки вбивств поліцейських за те, що ті співпрацюють з НАТО.

Невдовзі після того, як журналісти Голосу Америки залишили тренувальну базу, на неї здійснили атаку повстанці. Відбиваючи напад, тут загинуло двоє людей. Протягом найближчих місяців ці чоловіки, найімовірніше, стоятимуть перед ще більшими викликами, виконуючи свої щоденні поліцейські обов’язки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG