Спеціальні потреби

Голлівудський актор Бен Афлек про ситуацію в ДР Конго


Голлівудський актор Бен Афлек закликав США звернути увагу на події в Демократичній Республіці Конго. Афлек є засновником організації «Ініціатива Східне Конго». Актор розповів, що Демократична Республіка Конго знаходиться на важливому етапі переходу від війни до миру. За словами Афлека, незважаючи на певні досягнення, країні загрожує повернення до хаосу через збройну боротьбу на сході Конго.

Бен Афлек відомий ролями в голлівудських блокбастерах, але до Вашингтона актор та режисер прибув щоб підтримати справу, яка, незважаючи на географічну віддаленість, близька його серцю. Він каже:

«Йдеться про те щоб просто бути людьми».

Афлек засновник групи «Східне Конго». За словами актора, часу для того, щоб допомогти цій африканській країні обмаль:

«Маємо дуже зручну нагоду, якою міг би скористатись американський уряд з огляду на вибори наступного року. Для Конго настає момент істини. Країна може впасти в хаос, або ж зробити крок вперед. Я відчуваю, що це нагальна справа.

Афлек називає військовий конфлікт у Демократичній Республіці Конго, який триває вже вісім років, одним з найжахливіших після Другої світової війни. Незважаючи на певні успіхи, країна страждає через слабкість держави, бідність та постійні сутички на сході Конго.

Майже два мільйони людей були змушені покинути свої домівки, ще 200 тисяч стали біженцями в сусідніх країнах:

«Ми виступаємо за системні зміни, особливо в державних установах, таких як армія Конго, які потребують реформ. Але наші зусилля спрямовані не лише на уряд Конго. Ми прагнемо, аби донори, такі як США, розумно витрачали свої гроші і зрозуміли, що для Конго настав вирішальний момент.

Торік Сполучені Штати витратили майже 900 мільйонів доларів на допомогу Конго. Але деякі експерти вважають, що коштів, передбачених для проведення виборів у Конго наступного року, а це п’ять мільйонів, буде недостатньо.

Втім, сенатор Джон Керрі вважає, що навіть незначна сума, виділена на допомогу Конго, покращує імідж Сполучених Штатів:

«Ми щороку виділяємо 106 мільярдів доларів на кампанію в Афганістані. Понад трильйон було використано в Іраку. Відверто кажучи, було б добре, якби світ побачив, що Америка переймається не лише боротьбою з тероризмом».

На думку сенатора, Сполучені Штати повинні продемонструвати, що гуманітарна місія є для них пріоритетною.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG