Спеціальні потреби

Чи здолає нова влада корупцiю? - 2005-03-22


Київ - 22 березня. Як подолати корупцію? Громадські слухання на цю тему проведе в регіонах України парламентський комітет з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією. Підсумком «ходіння в народ» має стати проект нового антикорупційного закону.

Перші слухання пройдуть 29 березня в Дніпропетровську. Далі ще в трьох регіонах – Харкові, Херсоні, Чернівцях. Порадитись з народом парламентський Комітет з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією вирішив перед поданням до Верховної Ради проекту нового антикорупційного закону – замість старого, який, як каже голова Комітету Володимир Стретович, безнадійно застарів:

« Давно бентежить обставина, що фактично в нас боротьба з корупцією в останні роки звелася до боротьби з чиновниками одинадцятого-сьомого рангу і завершується максимум начальником управління районної адміністрації або секретарем сільської ради, тому що 2 роки назад взяли з полічним мера Фастова Власенко, яка отримала 3 тисячі хабаря, але вона сьогодні успішно працює на цій посаді, навіть не відсторонена від роботи».

Новий закон, вважають у Комітеті, дасть змогу боротися з корупцією краще, бо до суб`єктів можливих корупційних діянь включать службовців першої-третьої категорій, і моніторинг здійснюватимуть не тільки за доходами чиновників, але й за їхніми витратами. У планах керівництва держави також створити спеціальну Службу з протидії корупції – окремо або у складі Національного бюро розслідувань. Служба займатиметься антикорупційною профілактикою, і в колі її пильної уваги будуть великі начальники – народні депутати, члени Кабміну, державні службовці високого рангу, судді та прокурори. Як каже Стретович, повністю викоренити корупцію неможливо, але треба збити її масштаб. За його словами, «завдання сьогодні, поставлене президентом і новою владою – збити шквал корупційних діянь і знищити системність корупційних діянь».

Як визнає Стретович, поки що, попри ініціативи нової влади, корупції в Україні не поменшало:

«І до нас надходять сигнали, що в зв`язку з ризикованою діяльністю, оскільки влада оголосила похід на корупцію, ставки хабарів зростають. Якщо раніше це була одна, то тепер у зв`язком з ризиком – ви ж самі розумієте, тепер треба за страх платити».

Голова парламентського комітету з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією сподівається на відчутні результати після того, як вляжуться революційні переміни. Головне – каже Стретович – що для подолання корупції в Україні зараз є те, чого ніколи не було раніше – політична воля.

XS
SM
MD
LG