Спеціальні потреби

Український президент знову декларує своє перше завдання – викорінення корупції - 2005-02-07


Київ - 7 лютого. Сьогодні президент Віктор Ющенко почав свій день із представлення колегії міністерства внутрішніх справ України нового міністра – Юрія Луценка. Це перший цивільний міністр на чолі української міліції, і Віктор Ющенко заявив, що за рік українська міліція стане принципово іншою.

Призначення сорокарічного нардепа Юрія Луценка міністром внутрішніх справ називають ледь не найсподіванішим кадровим призначенням. Це єдиний міністр, якого у міністерстві представлялв особисто президент України. Можливо тому, що своїм першим і головним завданням у внутрішній політиці президент Ющенко назвав боротьбу із корупцією. І саме міліція має виконати роль котролера чиновників. Втім спочатку, боротьбу з корупцією новий міністр оголосив і в самому міністерстві, яке називають ледь не найбільш корумпованим органом у структурі виконавчої влади:

«Перших два місяці в нас є однге завдання – очистити самі лави внутрішніх справ. Без цього не може бути довіри суспільства, без цього ми не зможемо далі працювати по наведенню порядку в країні. Деполітизація і декриміналізація міліції – це завдання перших місяців і це завдання буде виконане, не дивлячись на очікування деяких людей, що буря пронесеться і все вляжеться».

Такі обіцянки у багатьох політиків та оглядачів викликають скепсис. За інформацією, яка періодично з`являлася в українській пресі, цілий ряд міліцейських генералів стоять на чолі багатьох бізнесових пірамід, до яких входить переважно нелегальний бізнес. Досить звичною є практика навіть на найнижчому рівні – збирання поборів міліціонерами із вуличних торгівців та представників малого й середнього бізнесу.

Чи зможе цивільний міністр, який ніколи не працював у структурі МВС і не знає багатьох аспектів його роботи, швидко навести там лад, залишається питанням без відповіді. Оглядачі кажуть про те, що спочатку уряд має гарантувати як міліції, так і державним службовцям достатню заробітню платню. До того ж, вказують і на те, що в Україні більішсть як силових так і всіх державних структур були досить закритими, а тому відслідковувати їх діяльність досить складно. Більше того, невідомо, чи зможуть бути ефективними контролерами дій нової влади журналісти, які досі не мали досвіду подібної роботи, та громадські організації, переважна більшість яких зосереджені у Києві.

Поки що цілковиту готовність боротися з таким явищем як корупція щоденно демонструє лише президент. Сьогодні він підписав указ, згідно з яким державні чиновники зобов`язані надавати навіть закриту інформацію на запити громадян, а у Сумах заявив, що всі його урядовці відмовляться від свого бізнесу. Свідком продажу або ж передачi бізнесу держслужбовців Україна стане вже за кілька тижнів, обіцяє президент Ющенко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG