Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН обмірковує проект нової резолюції щодо Сирії


Штаб-квартира ООН в Нью-Йорку
Штаб-квартира ООН в Нью-Йорку

Рада Безпеки ООН обмірковує проект нової резолюції про закінчення кровопролиття в Сирії. Нові додатки до проекту мають на меті подолати застереження з боку Росії.

Члени РБ ООН кажуть, що новий проект буде надіслано урядам членських країн для оцінки. Але невідомо, чи зміни будуть схвалені урядами всіх 15 країн.

У четвер, після третьої поспіль сесії розмов, Рада Безпеки не змогла досяти згоди щодо проекту європейсько-арабської резолюції в справі покладення краю кровопролиттю в Сирії.

У ранішому проекті сказано, що Рада Безпеки «повністю підтримує» пропозицію арабських країн про політичні зміни в Сирії, але в ній не закликалося конкретно президента Башара аль-Асада до відставки, передачі своїх повноважень та створення уряду національної єдності для підготовки виборів.

Представник Росії Віталій Чуркін заявив у четвер під час сесії за закритими дверима, що Москва накладе вето на проект резолюції, в якій буде говоритися без змін про «повну підтримку».

Чуркін зайняв нейтральну позицію щодо того, чи Росія підтримає нове формулювання, тоді як представниця США Сюзен Райс применшувала сподівання, кажучи, що ще продовжуються дискусії.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG