Спеціальні потреби

Не виключається, що українцi в Iраку загинули внаслiдок теракту - 2005-01-11


Київ – 10 сiчня. Учора внаслідок потужного вибуху в Іраку загинуло восьмеро українських миротворців. На місці померло семеро. Ще один український військовий помер у госпіталі від отриманих поранень. Ще двоє знаходяться у край критичному стані. Слідчі не виключають, що вчорашній інцидент був наслідком терористичного акту.

Напередодні вночі у багдадському госпіталі від отриманих поранень помер ще один український військовий – старший прапорщик Володимир Сєдой. Таким чином загальна кількість жертв вибуху неподалік іракського міста Ес-Сувейра збільшилася до восьми. Ще шість українців поранені – двоє з них у критичному стані, повідомляє прес-служба міністерства оборони.

У понеділок військове керівництво повідомило нові подробиці інциденту. Як стало відомо, українські війскькові виконували звичайні роботи – супроводжували до місця знищення снаряди. Серед них були 35 250-кілограмових авіабомб. Їх знайшли у схованці місцеві поліцейські. Місцеві партизани використовували подібні для організації терактів. Частина арсеналу була залишками боєприпасів зі знищеного складу колишньої іракської армії. На момент вибуху в зоні було 39 українських миротворців.

Слідчі прокуратури, які працюють на місці пригоди, не виключають, що вибух стався внаслідок теракту. Раніше таку можливість заперечували. Однак виконувач обов`язків командувача сухопутних сил Володимир Можаровський каже – в одній із бомб міг бути радіокерований детонатор. Цю версію вважають основною після огляду місця події та спілкування із свідками:

«Знайдені окремі елементи на місці події, які належать до підривного пристрою. Є свідки, які нам дали інформацію про те, що приблизно у двох кілометрах від цього місця, де готувався підрив, знаходився автомобіль, який спостерігав за всiм, що відбувалося там. І перед вибухом на великій швидкості він залишив це місце», - зазначив Можаровський.

Слідчі вже встановили, що в момент вибуху жодні роботи на місці пригоди не виконувалися. Авіабомби та інші снаряди вже були розкладені на землі і готові для знищення. Втім слідчі не виключають, що причиною вибуху став людський фактор. Військові кажуть, що серед снарядів могли виявитися взведені детонатори. Адже зберігалися вони в неналежних умовах.

Тим часом у понеділок в таборі українських миротворців відбулася панахида за загиблими. Їхні тіла вже відправили до Багдаду, звідки їх доставлять у Німеччину і потім на Батьківщину. Керівництво міноборони вже зустілося із рідними загиблих військових. Крім належних грошових компенсацій їм виділять квартири.

За іронією долі за два дні до вибуху міністр оборони Олександр Кузьмук обговорював в Іраку графік скорочення кількості українських військових. За словами Можаровського, із Ес-Сувейри їх мали вивести в квітні, під час чергової ротації:

«Міністр оборони зустрічався із командуванням багатонаціональних сил і повідомив про скорочення контингенту, виведення цього батальйону і передачу регіону до відповідальності місцевому батальйону національної гвардії».

Для повного виведення українського контингенту з Іраку, за словами військових, потрібно від 4 до 5 місяців. Але для цього армія чекає рішення політичного керівництва країни.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG