Спеціальні потреби

Виступ мiнiстра закордонних справ Грищенка перед Генеральною Асамблеєю ООН - 2004-09-28


Вашингтон – 27 вересня. У Нью-Йорку триває 59-та сесія Генеральної Асамблеї ООН. У понедiлок на ній виступав міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. У своїй промові він серед іншого порушив проблеми тероризму, пандемію ВІЛ-СНІДУ, український Голодомор та Чорнобиль.

Торкаючись проблеми тероризму, міністр Грищенко перш за все згадав про трагедію у Беслані і підкреслив, що вона разом з іншими останніми терористичними актами не залишає жодних сумнівів, що боротьба проти тероризму є дійсно головним пріоритетом для ООН. Зазначивши, що Україна засуджує тероризм в усіх його формах і проявах, він закликав до посиленої міжнародної співпраці:

«Ми повинні подолати давні упередження, створити дух довіри та нову культуру міжнародного співробітництва, яка охопила б весь спектр політичних, правоохоронних та безпекових інструментів».

Міністр Грищенко також нагадав про участь України у стабілізаційних силах в Іраку і у зв’язку цим висловив занепокоєння терористичним заколотом та триваючим насильством в цій країні. Іракська криза та міжнародна боротьба проти тероризму, сказав він, виявили нагальну необхідність зміцнення ООН як ключового інструмента гарантування міжнародного миру і безпеки. Втім, для забезпечення ефективності та дієвості ООН у двадцять першому столітті, підкреслив Грищенко, необхідні універсальні критерії та спільне розуміння загроз і викликів. Він додав, що Україна поділяє висловлену генеральним секретарем думку про те, що верховенство права має бути пріоритетним як у внутрішніх, так і міжнародних справах.

Переходячи до проблеми ВІЛ-СНІДУ, Костянтин Грищенко нагадав, що вона вбиває щороку більше людей, ніж усі збройні конфлікти узяті разом. Він високо оцінив роботу ООН у цій сфері, однак зазначив, що мільйони інфікованих українців потребують конкретних дій. Необхідно розробити чітку систему підтримки медичних проектів та поширення освітньої кампанії для запобігання пандемії, сказав міністр і підкреслив, що провідну роль у цьому повинні відігравати засоби масової інформації. Він також закликав до об’єднання зусиль для ефективнішої боротьби з торгівлею людьми.

Костянтин Грищенко також використав нагоду, щоб подякувати усім державам, парламентам, організаціям та особам за засудження ними українського голодомору в його сімдесяту річницю, яка відзначалася минулого року. Він закликав міжнародне співтовариство ретельно дослідити це явище з тим, щоб попередити його повторення в майбутньому.

Згадуючи про Чорнобиль як про відкриту рану, яка щодня доводить, наскільки вразливим є наш світ, міністр Грищенко зазначив, що Україна виконала свої зобов’язання щодо закриття ЧАЕС і що тепер залишається Великій сімці виконати свою обіцянку щодо домовленого фінансування нею проекту чорнобильського укриття.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG