Спеціальні потреби

США допомагають Українi боротися з торгiвлею людьми - 2004-09-24


Київ – 23 вересня. Місія Агентства США з міжнародного розвитку в Україні повідомляє про початок проекту “Боротьба з торгівлею людьми”. Основна мета нового дворічного проекту вартістю в 2 мільйони доларів – зменшити масштаби торгівлі людьми з України.

Нова ініціатива з попередження торгівлі людьми в Україні – складова ширшої кампанії уряду США з боротьби зі злочинною торгівлею людьми. Проект включатиме інформаційну кампанію, допомогу потерпілим та сприяння економічному розвитку жінок. Проект буде виконувати місія Міжнародної організації з міграції в Україні, і як каже керівник представництва місії Джеффрі Лабовіц, основна його мета – зменшити масштаби торгівлі людьми з України.

“Для восьмирічного хлопчика, якого цього тижня повернули до України з Польщі, ми повинні працювати, щоб допомогти шахтарям; для 14-річної дівчинки, поверненої з Близького Сходу, де її було згвалтовано, кинуто до в’язниці, депортовано, пограбовано, ми повинні добитися справедливості; заради 55-річної бабусі, яка працювала за кордоном, аби підтримати свою родину, але якій нічого не заплатили, ми повинні бути пильними; заради 35-річного чоловіка, в якого забрали паспорт, замкнули і змусили безплатно працювати 7 днів на тиждень, ми повинні поширити нашу програму і на чоловіків; для двох сестер, які гадали, що знайшли омріяну роботу в Європі, а натомість знайшли трагедію, ми повинні створити можливості працевлаштування в Україні; для півтори тисячі молодих дівчат 17-18 років, які вважали, що йдуть до модельних агентств, а стали частиною міжнародної порнографічної Інтернет-мережі, ми повинні піднімати свідомість та активність громади, родини, громадянського суспільства. Для усіх цих людей ми розпочинаємо нову програму разом з Агентством США з міжнародного розвитку”.

Сьогодні Міжнародна організація з міграції співпрацює з 25-ма неурядовими організаціями з протидії торгівлі людьми в усіх областях України. Щойно розпочатий проект залучить до цієї праці десятки нових неурядових організацій. Говорить заступник директора місії Агенства США з міжнародного розвитку в Україні Карен Гілліард:

“Цей двохмільйонний грант, розрахований на 2 роки, дасть змогу Міжнародній організації з міграції залучити понад 40 нових організацій громадянського суспільства у 22 областях України для попередження та кримінального переслідування торгівлі людьми, як також для допомоги реабілітації жертв цієї торгівлі”.

Програми протидії торгівлі людьми, фінансовані Урядом США, в Україні координуються на загальнодержавному рівні. Один із партнерів – Міністерство в справах сім’ї та молоді. Представник Міністерства Лариса Колос каже, що сьогодні потерпілі від торгівлі людьми можуть розраховувати на реальну допомогу:

«За нашими оцінками, за тими дослідженнями, які сьогодні проведені в Україні, у нас боротьба чи протидія торгівлі людьми перейшла на якісно новий рівень. Ми, по-перше, надаємо реальну допомогу жертвам торгівлі, і люди, які постраждали, знають, що нам можна довіряти. Причому взаємодія державних структур і громадських органіазацій дає можливість людям звертатися в будь-яку структуру – чи це органи внутрішніх справ, чи Міністерство в справах сім’ї та молоді і безкоштовна гаряча лінія наша, яку ми разом із Ла-Страдою ведемо. Чи це громадська організація в регіоні – все одно ця інформація буде доступна і дуже швидко дійде до тих людей, які реально можуть допомогти жертві».

З 2000-го по 2004 рік за сприяння Міжнародної організації з міграції близько 1600 жертв торгівлі людьми отримали безпосередню медичну та психологічну допомогу і професійне навчання в Україні.

Починаючи з 1992 року Агентство з міжнародного розвитку США надало Україні технічну і гуманітарну допомогу загальною сумою майже на 2 мільярди доларів.

Нагадуємо телефон “гарячої лінії” з попередження торгівлі людьми: 8-800-500-22-50. Телефон безплатний для дзвінків у межах України.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG