Спеціальні потреби

«Наша Україна» домагатиметься звiльнення Генпрокурора - 2004-08-18


Київ - 17 серпня. Українська опозиція вимагатиме відставки Генерального прокурора. Його звинувачують у виконанні політичного замовлення. Про намір домагатися звiльнення з посади Геннадiя Васильєва керівництво блоку «Наша Україна» заявило після серії обшуків в офісах підприємств, керівники яких заявили про підтримку Вiктора Ющенка.

Депутати із фракції «Наша Україна» на осінній сесії парламенту ініціюватимуть відставку генерального прокурора Геннадія Васильєва. Один із провідних діячів блоку Давид Жванія вважає, що прокуратура виконує політичне замовлення, переслідуючи підприємців, які підтримують Віктора Ющенка.

Таку заяву заступник голови передвиборчого штабу зробив після того, як у понеділок правоохоронці одночасно в декількох містах провели обшуки та вилучення документів на дев`яти підприємствах групи «Брінкфорд». Жванія стверджує, що дії прокуратури були незаконними - слідчі пояснювали свої дії відновленою справою, порушеною за статтею, якої вже не існує в кримінальному кодексі.

«Генпрокурор, Міністр МВС не виконують свої функції – вони частина піар-кампанії під вибори Януковича. З нас постійно намагаються зліпити аморальних олігархів в оточенні Ющенка. Щоб всі подумали – для того, щоб бути корумпованим треба йти в опозицію», -- зазначив Жванiя.

Депутат звертає увагу, що вже ввечері оперативна відеозйомка, яку проводили правоохоронці була показана на телеканалі Інтер. Жванія каже, що з часу його обрання до парламенту за списком блоку «Наша Україна» податківці та правоохоронці знищили 60% його бізнесу. Депутат не виключає, що восени Генпрокурор направить до парламенту подання на зняття депутатського імунітету для його арешту. Він стверджує, що представники влади пропонували йому вирішити всі проблеми в обмін на вихід із фракції Ющенка. Таких же переслідувань зазнають і інші підприємці, які підтримують опозицію. Цього року податківці висловлювали претензії компаніям, близьким до депутатів Порошенка та Червоненка, які також належать до опозиції.

Слідчі назвали підставою для обшуків порушену чотири роки тому справу відносно директора Запорізького абразивного комбінату, власником якого є компанія «Бринкфорд». Вона була закрита за відсутністю складу злочину. Представники Генпрокуратури відмовилися назвати обставини, які змусили відновити слідство в цій справі.

XS
SM
MD
LG