Спеціальні потреби

На порядку денному - ЄЕП - 2004-04-20


Київ - 19 квiтня. Остаточного рішення щодо долі політичної реформи в Україні керманичі депутатських фракцій та груп поки що не ухвалили. Цього тижня це питання розглядати не будуть, очікуючи рішення Конституційного суду. Втім у парламенті є інші теми, які можуть знову викликати серйозне протистояння.

Попри прогнози, головною темою цього тижня обіцяє стати не політреформа, на якій пропрезидентський табір вiдмовляється поставити крапку, а вже дещо забутий ЄЕП – Єдиний економічний просір із Росією, Білоруссю та Казахстаном. Реформу поки що вирішили відкласти. За свідченням очевидців, на погоджувальній раді керівників фракцій, запропонував повернутися до внесення змін до Конституції лідер соціалістів Олександр Мороз. Однак більшість його пропозицію не підтримала. Очевидно, більшовики діють в унісон із позицією Президента, який раніше заявляв, що конституційна реформа – справа надважлива, а на своїй останній прес-конференції у Дніпропетровську сказав, що головне – це перемога владного кандидата на виборах.

А вже у вівторок, планують розглянути не менш дискусійне питання – створення ЄЕП. Представник Президента у Верховній Раді Олександр Задорожний висловив упевненість, що у залі є достатньо голосів, аби ратифікувати відповідні угоди. Щоправда із деякими застереженнями, спікер Володимир Литвин каже, що можливе схвалення економічної угоди, але не створення наддержавних структур у новому пострадянському об`єднанні.

Минулого тижня лідер фракції Юлія Тимошенко прогнозувала, що депутати повернуться до цього питання і назвала це ходом Росії з метою перевірити лояльність українських політиків напередодні президентських виборів.

Опозиція, як і раніше, обіцяє блокувати розгляд єепівських угод. Це досить суттєвий фактор, оскільки за спільною домовленістю ратифікація має відбуватися синхронно у парламентах всіх країн. Однак якщо це питання буде принциповим для людей, що можуть впливати на парламент, то не виключено, що попри блокування ЄЕП ратифікують в інший спосіб, наприклад бюлетенями.

XS
SM
MD
LG