Спеціальні потреби

Що очікувати підприємництву в Україні - 2003-09-18


Становище та перспективи малого підприємництва в Україні сьогодні обговорювали у стінах українського парламенту. Круглий стіл щодо виконання національної програми підтримки підприємництва організував профільний комітет Верховної ради.

Український уряд та український парламент розробивши та схваливши національну підтримку малого підприємництва виходили з того, що ця категорія людей – підприємці – дуже важливі для розвитку кожної держави. Відтак у програмі записали – підприємців треба вчити як вести бізнес, допомагати дешевими кредитами та всіляко сприяти їх діяльності. Нині держкомпідприєжмництва звітує, що безкоштовна освітня лінія в Україні працює, безкоштовні кредити от-от почнуть видавати. Хоча депутати кажуть про те, що ця програма може не мати продовження у наступному році, оскільки уряд відповідні витрати у бюджеті не передбачив.

Урядовці хочуть не тільки скоротити допомогу підприємцям, але й суттєво погіршити їх становище – так аналізує бюджет-2004 експерт Інституту конкурентного суспільства Ксенія Ляпіна.

До речі, напередодні кожного року українські підприємці не знають напевне, чи залишиться у силі спрощена система оподаткування. Голова держкомпіджприємництва Інна Богословська каже, що відповідний проект закону лежить у парламенті вже чотири роки, але і досі не ухвалений.

Збереження спрощеної системи оподаткування свого часу відстоювала попередня керівниця державного комітету Олександра Кужель. Підтримують цю ідею і в парламентському комітеті. Його голова Юрій Єхануров каже, що дрібний український бізнес ще не зовсім став на ноги. Й існування єдиного податку та спрощеної звітності сотням тисяч людей допомагають втриматися на плаву. У наступному році, як видно з проекту бюджету, систему залишать, але ставки податків можуть суттєво збільшити, хоча це і не зовсім функції уряду – кажуть експерти.

XS
SM
MD
LG