Спеціальні потреби

Представники України в коаліційному уряді Іраку - 2003-08-20


До складу тимчасового коаліційного уряду Іраку можуть увійти три представники України. Як повідомив у вівторок керівник прес-служби Міністерства закордонних справ Маркіян Лубківський, переговори з приводу цього питання вийшли на заключну стадію.

Лубківський: „Згідно з домовленостями, Україна визначає зараз трьох представників, які б були компетентними виконувати відповідні завдання в паливно-енергетичній, транспортній та муніципальних галузях. На сьогодні це питання перебуває в стадії погодження. В стадії погодження також перебуває визначення конкретних кандидатур на ці посади.”

Про можливість входження українських представників до тимчасової адміністрації Іраку раніше заявляв міністр оборони Євген Марчук. За його словами, офіційний Київ веде з цього приводу переговори з керівництвом Сполучених Штатів та Великої Британії.

Минулого тижня Україна завершила передислокацію до Іраку свого миротворчого контингенту. Батальйон почне виконувати завдання першого вересня.

У вівторок МЗС підтвердив українське громадянство екіпажу танкера «Навстар Один», затриманого 9 серпня у Перській затоці за підозрою у контрабанді з Іраку понад тисячі тонн дизельного пального. Як повідомив Лубківський на борту судна, яке належить фірмі із Об’єднаних Арабських Еміратів, загалом перебував 21 українець, в тому числі й капітан.

Лубківський: „Міністерство закордонних справ підтримує постійний контакт із родичами членів екіпажу судна. Вирішується питання надання українським громадянам консульської допомоги. Міністр дав доручення посольству в державі Кувейт вийти на зв’язок з екіпажем танкера і зустрітися із українськими моряками.”

Українські дипломати чекають на дозвіл в’їзду до країни від тимчасової адміністрації Іраку.

Поки що за даними речника МЗС, усі українські моряки почувають себе добре. Вони забезпечені питною водою, медикаментами і продуктами харчування. Компанія власник судна вже найняла двох адвокатів для захисту інтересів членів екіпажу.

Танкер повернено в іракський порт Ум-Каср. Члени екіпажу та капітан передані іракській адміністрації для допитів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG