Спеціальні потреби

Фестиваль проти наркотиків чи за наркотики? - 2003-07-22


Цього літа в Криму відбудеться три молодіжних фестивалі електронної музики. Їх організатори заявляють про намір пропагувати здоровий спосіб життя. Музиканти переконуватимуть молодь відмовитися від вживання наркотиків і займатися спортом. Однак скептики висловлюють сумніви у щирості намірів організаторів.

Фестивалі електронної музики в Криму мають неоднозначну репутацію. Десять років тому вони починалися як зліт прихильників вінд серфінгу, які збиралися у селищі Щьолкіно, неподалік недобудованої Кримської Атомної електростанції. Поступово фестиваль виріс у музичне явище, яке отримало назву „Казантип”.

На ньому щорічно збиралися десятки тисяч людей, переважно молоді з України та Російської Федерації. Правоохоронні органи стверджують, що під час проведення цих заходів вживання наркотиків ставало масовим і неконтрольованим. Декілька підлітків загинули від передозування.

Цього року проведення фестивалю „Казантип” заборонила кримська влада. Але його організатори змінили назву і заявили про намір протидіяти вживанню наркотиків. Лише завдяки цьому вдалося отримати дозвіл на проведення заходу на чорноморському узбережжі неподалік Євпаторії.

Такі ж гасла взяли організатори іншого фестивалю – „Точка зборки”. Його хочуть провести на мисі Казантип. Продюсер Андрій Гунченко обіцяє зробити все можливе, щоб переконати молодь відмовитися від наркотиків. Суворі заходи контролю за вживанням заборонених речовин підтримуватимуть внутрішня служба безпеки і міліція. На антинаркотичний імідж працюватимуть зовнішня реклама та агітація.

Говорить Гунченко: “Не можна сказати, що всі припустимо сто відсотків людей потраплять під вплив цієї пропаганди і будуть себе нормально поводити. Але коли негативне ставлення до наркотиків промовляється вголос, це вже впливає на якусь частину молоді.”

Гунченко прогнозує, що в фестивалі щодня братиме участь 5-6 тисяч людей. Ще більшу аудиторію планують зібрати на заключному концерті. Щодня проводитимуть змагання з екстремальних видів спорту. Гунченко нарікає, що організатори „Казантипа” зверхньо ставляться до українських виконавців та ігнорують їх.

Ще один фестиваль заплановано провести на історичному місці – у селищі Щьолкіно. Цей захід рекламують як найбільш спортивний. І заявляють, що він пропагуватиме здоровий спосіб життя.

Однак скептики висловлюють сумніви в ефективності проведення таких заходів. Вони кажуть, що антинаркотичні гасла організатори експлуатують для того, щоб не мати проблем із місцевою владою на півострові. А велике скупчення молоді навпаки сприяє поширенню вживання наркотиків.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG