Спеціальні потреби

18.06.02  -  Ожиріння скоро вийде на перше місце у списку смертності; чому товсті люди частіше стають жертвами автокатастроф. - 2002-06-21


Змалку всі звикли чути, як шкодить здоров’ю паління--пам’ятаєте оту краплю нікотину, яка вбиває коня? Але наразі з’ясовується, що ожиріння може шкодити здоров’ю навіть більше, ніж паління, особливо якщо йдеться про інфаркти або інсульти. Саме це є головною знахідкою нещодавно оприлюдненого у Женеві звіту Світової федерації серцевих захворювань. У звіті відзначено, що ожиріння скоро вийде на перше місце серед причин смертності від інфарктів та інсультів, відтіснивши паління на друге місце. Епідемія ожиріння є проблемою не лише розвинутих країн. Все більше людей з країн на шляху розвитку стають мешканцями міст, і ця зміна сільського образу життя негативно впливає на стан їхнього здоров’я: вони рухаються менше, їдять більше готової жирної їжі і менше-сирих овочів і фруктів.

Світова федерація серцевих хвороб особливо занепокоєна тим, що ожиріння поширюється серед дітей. Причина такого поширення у тому, що у сучасному комп’ютеризованому світі діти перестають рухатися, займатися спортом, який дедалі частіше заміняють комп’ютерні ігри та готова жирна калорійна їжа на кшталт картопляних чипсів або морозива та кока-коли. Таку їжу звуть у США джанк фуд, тобто їжа, яка не має жодної корисної для організму вартості. Типовий приклад меню джанк фуд-це різні гамбургери Макдоналдса, такі популярні у країнах на шляху розвитку.Сакраментальне запитання: що робити? Запорукою проти ожиріння є обмеження або виключення з раціону пересоленої їжі з високим вмістом концентрованих жирів, скажімо, фритюрів, чіпсів, морозива, і замінити його споживанням фруктів та овочів, і, звісно, фізичною активністю. Необхідно пам’ятати, нагадує Федерація серцевих хвороб, що кількість спожитих за день калорій мусить дорівнювати кількості витрачених.

У цих застережень є й інший бік----дослідження, опубліковані у нещодавньому числі журналу Нью Саєнтист, повідомляє агентство Рейтер, показують, що товсті люди З ВАГОЮ ВІД СТА ДО СТА ДВАДЦЯТИ КІЛОГРАМІВ ризикують значно більше загинути або отримати серйозні травми при автокатастрофах, ніж худі.

Жодної теорії щодо пояснення цього спостереження не існує. Одним з припущень є те, що у стандартних креш-тестах автовиробники використовують манекени стандартних індивідів---сімдесят вісім кілограмів, і маленькі манекени для дітей. Відповідно до цього розраховуються і стандарти безпеки машин. Тому експерти радять перейти до важчих манекенів і побачити, як вдосконалити безпеку машин для таких важковаговиків. Все це, неминуче, викличе збільшення собівартості авт. Хто не хоче платити зайві гроші, напевно, мусить худіти, альтернативи цьому, напевно, немає.

XS
SM
MD
LG