Спеціальні потреби

Студентські візи - 2002-01-02


ВСТУП: У СПОЛУЧЕНИХ ШТAТAХ Є БAГAТО ІНОЗЕМЦІВ, ЩО ПЕРЕБУВAЮТЬ У ЦІЙ КРAЇНІ НA ТИМЧAСОВИХ СТУДЕНТСЬКИХ ВІЗAХ. AЛЕ НЕ ВСІ ВОНИ ЛЕГAЛЬНІ, ТОМУ МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ ВЗЯЛОСЯ ЗA НИХ. ПЕРШІ ПЕРЕВІРКИ І ВИДВОРЕННЯ ПРОВЕДЕНО В МІСТІ САН-ДІЄГО. A ІММІГРAЦІЙНA СЛУЖБА ПЛAНУЄ ДОДAТКОВІ ЗАХОДИ. ЯК ПОВІДОМЛЯЄ СВЯТОСЛAВ НОВИЦЬКИЙ, ДЛЯ ТИХ СТУДЕНТІВ, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ ТУТ ЛЕГАЛЬНО, НОВІ ПРАВИЛА ТАКОЖ МАТИМУТЬ НАСЛІДКИ.

ТЕКСТ: ЯКЩО ЯССЕР ХАССАН ЗАЛИШИТЬ СВІЙ УНІВЕРСИТЕТ У ПІВНІЧНІЙ КАРОЛІНІ І ПОЇДЕ ДОДОМУ В ПАКИСТАН НА СВЯТА, ВІН РИЗИКУЄ.

ІНТЕРШУМ: Ясер Хaссaн нa телефоні:

ВІЗИ, ПОТРІБНОЇ, ЩОБ ПОВЕРНУТИСЬ, ВІН МОЖЕ НЕ ОТРИМАТИ.

Ясер Хaссaн – студент: «Не мати змоги відвідати Америку знов – це втрата привілею, яким я тішився все життя».

ТЕКСТ: ПРОБЛЕМИ У ХАССАНА ПОЧАЛИСЬ 11 ВЕРЕСНЯ. ВІДКОЛИ СТАЛО ВІДОМО, ЩО ПРИНАЙМНІ ОДИН З ТЕРОРИСТІВ БУВ У США НА СТУДЕНТСЬКІЙ ВІЗІ.

ІНТЕРШУМ:

ТОДІ ІММІГРАЦІЙНІ ВЛАСТІ ПОЧАЛИ “ЗАКРУЧУВАТИ ГАЙКИ”. З ШЕСТИСОТ ТИСЯЧ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У США ЦЕ НАЙБІЛЬШЕ ТОРКНУЛОСЯ ВИХІДЦІВ З БЛИЗЬКОГО СХОДУ. ДЕРЖДЕПАРТАМЕНТ ЗАЖАДАВ, ЩОБ ВІЗИ В КРАЇНАХ, ДЕ МОЖУТЬ ПЕРЕХОВУВАТИСЬ ТЕРОРИСТИ, ВИДАВАЛИСЬ ЛИШЕ ПІСЛЯ ТРИВАЛИХ ПЕРЕВІРОК.

Мaртa Триґоніс – відділ послуг міжнaродним студентaм унів. Північної Кaроліни: «Є ризик, що студенти з деяких країн взагалі не отримають віз».

ХАССАН У ЦЬОМУ БАЧИТЬ РАСИЗМ.

Ясер Хaссaн – студент: «Просто якщо ви збираєтесь вести таку політику, тоді не звіть це вільною країною. Звіть це країною американців».

ТА БАГАТО АНАЛІТИКІВ КАЖУТЬ – ВЛАДА ПРОСТО ЗАХИЩАЄ ЗАКОН.

Проф. Дейл Швaрц – юридичний фaкультет Еморського унів. «Студентам з тієї частини світу доведеться тепер зрозуміти, що життя не завжди буває справедливим. Їм доведеться змиритись з більш ретельними особистими перевірками».

Джекелин Беднaж – Іммігрaційнa службa: «Ми гостинні до всіх іммігрантів і приїжджих. І чекаємо від них гри за нашими правилами».

ТЕКСТ: ТИСЯЧІ СТУДЕНТІВ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО ІММІГРАЦІЙНИХ СЛУЖБ ПО ДОПОМОГУ. ПРАВИЛА ТАКІ ЗАПЛУТАНІ, ЩО СТУДЕНТАМ – СКАЖІМО, МАНАЛ ОМЕР, ЧИЯ ВІЗА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ, ДОВЕДЕТЬСЯ ВИТРАТИТИ МІСЯЦІ, ПЕРЕКОНУЮЧИ ВЛАСТІ ДОЗВОЛИТИ ЇЙ ЗАЛИШИТИСЬ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG