Спеціальні потреби

Кількість розлучень у США стабільно падає

Згідно з підрахунками Бюро перепису населення США, рівень розлучень в американському суспільстві знаходиться на рекордно низькому рівні. Станом на квітень минулого року, лише 3 цілих чотири десятих шлюби на тисячу населення закінчувались розлученням. Ця тенденція спостерігається протягом останнього десятиліття. Щоправда, і кількість одружень зменшується. Американці тепер живуть довше разом, не оформлюючи свої стосунки офіційно, а одружуються - пізніше. Інша тенденція стосується розлучень: все більше з них відбуваються цивілізовано та навіть стильно.

Мадонна і Ґай Річчі, Ніколь Кідман і Том Круз, Гезер Мілс і Пол Маккартні. Ці зіркові пари розлучалися у публіки на очах. Колись приватна справа, розлучення перестала бути табу, адже це може статися з будь-ким. Щоправда, розлучення – це остання річ, про яку думають наречені, обираючи весільну сукню.

Як каже Рейчел Ґондун, «Це - важливий вибір. Не хочеться помилитися, адже хочеться виглядати саме так, як собі це уявляла. Це складніше, ніж люди думають».

Для Рейчел та її нареченого - все ще попереду. На них чекають клопоти, радощі, пізнання один одного, як і неминучі періоди непорозуміння та охолодження. Не рідко закоханість минає і шлюб опиняється у небезпеці.

Консультат зі шлюбних проблем Франческа Джентіл працює з парами, які опинились у такій ситуації. Вона переконана, що дуже часто корінь сімейних проблем знаходиться у спальні або у гаманці.

«Найчастіше проблеми виникають у статевих стосунках, спілкуванні, питанні розподілу домашніх обов’язків та у тому, як витрачати гроші. Найчастіше це - секс та гроші. Статеві проблеми часто пов’язані з гормональними змінами, психологічними травмами або ж з різницею в уподобаннях, які з часом поглиблюються. У першому випадку, я би порадила звернутися до лікаря і, не залежно від віку, перевірити рівень гормонів. Якщо у вашому житті була психологічна травма, зверніться до психіатра. Якщо ж ви прагнете різних речей, спробуйте оживити інтерес один до одного, знайдіть щось нове».

Розлучаються американці за допомогою адвокатів та посередників, таких як Пола Лоуон. У час економічної кризи, каже вона, чимало шлюбів розпадаються через фінансові проблеми.

«Чому люди розлучаються? Нестача спілкування, різні погляди і підходи до фінансових питань, які є дуже важливими, особливо у час економічної кризи».

Однак, терапевт і автор книжок Марк Ґулстон переконаний, що головна причина розлучень - відсутність спілкування.

«Кохання означає прагнення почути думку іншого. І я думаю, що часто ми дуже швидко втрачаємо інтерес до того, що хоче сказати наш партнер».

Останнім часом все більше американців намагаються спростувати стереотип, що розлучення - психологічна і фінансова драма. Все більшої популярності набирають вечірки, присвячені розлученню.

Джанет Моранте - власниця вебсайту, на якому пропонується усе необхідне для такого святкування. Тут можна придбати
веселі ігри, шалики, кульки та інші товари з написом «Щойно розлучились» або «Воля назавжди», значки: «Розлучена і задоволена», «Я отримала половину», «Дякую за розлучення», а також жартівливу ляльку Вуду у вигляді колишнього чоловіка, в яку можна встромляти голки. Більшість товарів розраховані на жінок.

Як розповідає Джанет Моранте, як правило, такі вечірки відбуваються в першу річницю розлучення.

«Як правило, вони організовують вечірки через рік з дати підписання останніх документів. Для них це - спосіб залишити у минулому стрес та неприємні спогади, пов’язані з розлученням».

Лора Дейв вже встигла написати книжку «Вечірка розлучення». Вона каже, що часто обидві сторони святкують разом.

«Вечірки, які люди організовують, аби разом відзначити кінець їх союзу, набирають неочікуваної популярності. Вони прагнуть сказати, що хоча їх шляхи розійшлись, те, що вони мали разом, було важливим, і вони будуть і далі підтримувати один одного».

Згідно зі статистикою, понад сорок відсотків перших шлюбів у США закінчують розлученням. А ті, хто одружуються удруге чи навіть утретє, мають ще більше шансів розлучитися.
Інше за темою

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG