Спеціальні потреби

Американці вшанували пам’ять Мартіна Лютера Кінґа

У Сполучених Штатах є десять свят у році, які є вихідними днями і відзначаються на загальнодержавному рівні. Три з цих святкових днів, присвячені окремим людям: День Колумба, День народження Джорджа Вашингтона і День народження Мартіна Лютера Кінґа. Пам’ять останнього вшановують на федеральному рівні за його діяльність у сфері захисту прав людини і боротьбу за рівноправ’я всіх людей у США.

Конгресу знадобилося 15 років після вбивства Кінґа у 1968 році, щоб зробити цей день святковим. Нині школярі по всій Америці дізнаються, за що боровся Мартін Лютер Кінґ 50 років тому і в чому особливість його найвідомішої промови «У мене є мрія»

У Вашингтоні вчителі та громадські діячі у день Мартіна Лютера Кінґа розповідають молодому поколінню його ідеї про справедливість і рівні можливості для кожної людини.

Працівниця бібліотеки імені Кінґа за допомогою ілюстрованої книжки пояснює 3-4-річним дітлахам, за що боровся Мартін Лютер Кінґ. Бібліотекарка Ебоні Каррі:

«Він виступав проти законів, які не дозволяли людям з чорним кольором шкіри вчитися у школах і мати роботу».

Мартін Лютер Кінґ очолив мирні протести 50-х і 60-х років проти расової сегрегації і дискримінації на півдні Сполучених Штатів.

Викладачі намагаються пояснити дітям, про яку саме мрію говорив Кінґ.

Учні вашингтонської школи піднімаються на місце, звідки Кінґ виступив зі своєю найвідомішою промовою під час демонстрації у Вашинґтоні. Кінґ мріяв про те, коли: «Маленькі чорношкірі хлопчики та дівчатка зможуть взятися за руки маленьких білих хлопчиків та дівчаток. Як брати і сестри».

«Коли всі діти Бога, чорношкірі і з білою шкірою, євреї і язичники, протестанти і католики зможуть взятися за руки і співати разом негритянські пісні «спіритуальс».

«Нарешті вільні, нарешті вільні. Дякуємо всемогучому Богу, за те, що ми нарешті вільні», – заявив Кінґ.

Кінґа вбили у 1968 році, але, рух за рівні права, який він очолював, не зупинився після його смерті.
На честь Мартіна Лютера Кінґа у Вашингтоні споруджується пам’ятний комплекс, будівництво якого планують закінчити наступного року.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG