Спеціальні потреби

В енергозберігаючих лампах виявлено ‘сезонні’ недоліки

Сильні снігопади у США стали причиною чисельних аварій на дорогах. Однак крім ожеледі та заторів, холодна погода додала водіям ще одну проблему. Виявляється, що енергозберігаючі лампи у світлофорах не нагріваються достатньо, аби розтопити сніг, що на них налипає.

Кілька років тому у багатьох американських штатах почали застосовувати у світлофорах енергозберігаючі лампи. Завдяки цьому, на регулювання дорожнього руху вони витрачають на 80-90% менше електроенергії. Однак через те, що лампи майже не нагріваються, сніг, який на них налипає, робить світлофори непомітними.

Після сильних снігопадів у штаті Вісконсин водії зауважили, що багато світлофорів майже не подають світлових сигналів. Влада штату економить кошти не лише завдяки низькому споживанню електроенергії, але й тому, що лампи у цих світлофорах треба міняти не так часто, як у звичайних.

У багатьох енергозберігаючих світлофорах, встановлених ще у 2002 році, лампи й досі горять. Енергозберігаючі лампи мають й інші переваги над звичайними.

Інженер Джоанна Буш каже, що коли звичайні лампи перегорають, немає ніякого попередження, світлофор просто стає темним. Натомість, коли енергозберігаючі лампи виходять з ладу – згасає одна або дві спіралі, але ви не втрачаєте світла цілком.
Аби вирішити проблему із налипанням снігу, влада штату випробовує додаткові захисні щити для світлофорів.

Як пояснює електрик Джон Еріксон, сніг може налипнути, однак завдяки спеціальним ковпакам вітер його здуватиме».

Вартість одного такого ковпака 40 доларів, тому адміністрація Вісконсина поки що може встановити їх лише на червоні ліхтарі.
А тим часом управління транспорту штату застосовує простий метод очищення світлофорів.

Поки проблема із світлофорами залишатиметься невирішеною, влада закликає водіїв бути особливо уважними, і окрім світлофорів, покладатися ще й на власну обачність.


XS
SM
MD
LG