Спеціальні потреби

Поліція в Ірані заарештувала 5 провідних активістів опозиції


За повідомленнями опозиційних угруповань в Ірані органи влади заарештували щонайменше 5 провідних реформістів у рамках нової кампанії придушення анти-урядових протестів.

Згідно з опозиційними веб-сайтами, у понеділок затримано трьох радників опозиційного іранського лідера Мира Госсейна Мусаві, включно з його чільним помічником Алі Різою Бегешті.

У повідомленнях зазначається, що власті також взяли під арешт поборника прав людини Емада Баґгі, як також опозиційного активіста Ебрагіма Язді, який у першому після Ісламської Революції уряді Ірану займав посаду міністра закордонних справ країни.

За повідомленнями іранського державного прес-телебачення, під час недільних акцій протесту загинуло восьмеро людей. Демонстрації збілглися в часі із завершенням шиїтського фестивалю Ашура.

Підтвердження повідомлень про арешти та насильство незалежними джерелами інформації немає, оскільки уряд Ірану заборонив іноземним мас-медіа висвітлювати протести.

Втім сьогодні чільний лідер опозиції в Ірані Магді Каррубі піддав уряд критиці за застосування сили проти людей, які приєдналися до анти-урядових демонстрацій по всій країні.

XS
SM
MD
LG