Спеціальні потреби

Тимошенко обіцяє селянам безкоштовні акти на землю


Кандидати у президенти в ході виборів все частіше апелюють до сільського виборця. Юлія Тимошенко одним з головних акцентів своєї кампанії для селян зробила видачу безкоштовних актів на землю.

Її уряд ще у серпні затвердив Порядок безкоштовного оформлення й видачі громадянам України в 2009-му році державних актів на право власності на земельні ділянки, аби вирішити проблему з отримання актів.

На сьогоднішній день в Україні з 6,5 млн актів, які планувалося видати громадянам, видано близько 500 тис. Прем`єр сподівається, що видачу державних актів на землю в повному обсязі можна буде закінчити за кілька місяців.

Цими днями Тимошенко взяла участь у видачі земельних актів у Львові та у Василькові Київської області. Свою участь у церемоніях вручення земельних актів вона пояснила тим, що хоче особисто переконатися – кадрові зміни в системі видачі земельних актів дали очікуваний результат, і акти на сьогоднішній день видаються безкоштовно й без зволікання.

Натомість інший кандидат у президенти Володимир Литвин скритикував дії влади у сфері реалізації політики в селі. Він зазначив: «Влада наче навмисно робить усе, аби знецінити українську продукцію, знищити національне сільське господарство та харчове виробництво».

«Ну не може у нас бути картоплі з Польщі або виробництва Нідерландів, бо у нас тільки одна область – Чернігівська – закриє проблему з картоплею по всій Україні», – заявив спікер парламенту.

Цю ситуацію він пропонує регулювати митними тарифами: «Ми не можемо сьогодні заборонити ввезення товарів в Україну, бо ми є членами СОТ, але митними тарифами ми можемо і повинні регулювати потік експорту, так, як це роблять всі країни».

Також Литвин очікує погіршення ситуації виробників сільгосппродукції після рішення Конституційного суду скасувати частину закону, якою селяни звільнялися від 20% податку на додану вартість.

Традиційно кандидати в президенти постійно апелюють до сільських мешканців із заявами щодо необхідності реформ. Водночас, жодних суттєвих змін у цій сфері за роки незалежності так і не відбулося, вважають експерти.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG